نشست نیمه پنهان حقوق بشر غربی برگزار شد

نشست نیمه پنهان حقوق بشر غربی با موضوع مروری بر نیم قرن جنایت غرب در حقوق بشر برگزار شد.
به گزارش نخ نیوز، فاطمه محمدی، سیاست پژوه حوزه زنان و خانواده دبیر این نشست، حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عباسعلی کدخدایی حقوقدان شورای نگهبان و ابراهیم عزیزی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از سخنرانان این نشست بودند. در نشست نیمه پنهان حقوق بشر غربی همچنین حمید بهمنی، خبرنگار صداوسیما و حمید نوری، تبعه ایرانی آزاد شده از زندان سوئد به عنوان راوی جنایات غرب در موضوع حقوق بشر حضور داشتند.
فاطمه محمدی، سیاست پژوه حوزه زنان و خانواده و دبیر نشست نیمه پنهان حقوق بشر غربی در ابتدای این نشست عنوان کرد: معتقدیم حقوق بشر از روزی که تشکیل شد جز ظلم چیزی به همراه نداشته است. نسل کشی در سراوان و سردشت با بمباران شیمیایی یکی از این نمونه ها است. از این نوع نقض حقوق بشرها در دفاع مقدس زیاد وجود داشت. کمک های فراوان به عراق و تنها بودن ایران کاملا نشان دهنده این موضوع بوده است. در سال ۱۴۰۱ به دلیل اغتشاشات از کمیسیون مقام زن ملل متحد به ناحق حذف شدیم تا صدای زن ایرانی شنیده نشود و قابلیت دفاع از دستاوردهای موضوع زن در انقلاب اسلامی را نداشته باشیم. یک شب اعلام کردند قرار است ایران از کمیسیون مقام زن لغو شود و ویزا نیز برای نماینده ایران صادر نشد.
وی بیان کرد: از سوی دیگر نقض حقوق آشکار بشر برای زنان و دختران غزه باعث شرم جامعه بشری است. اما با این حال خرابه های خانه خود را ترک نکردند. هنوز هم در غزه ازدواج و وضع حمل شکل می گیرد. در تمام جنگ هایی که محور مقاومت داشت مردان در صدر جنگ بودند، اما در غزه زنان و خانواده نوک پیکان حملات بود. منظور از نیمه تاریک حقوق بشر، ظلماتی است که در این زمینه وجود دارد. ماجرای آقای حمید نوری روی سیاه دیگر حقوق بشر غربی است. بشیر بی آزار که از مظلومیت مردم غزه می‌نوشت، بازداشت و از کشوری که همسرش در آن بورسیه شده بود، اخراج می‌شود.
محمدی در پایان یادآور شد: در ماجرای مهسا امینی ما نیز دلمان به درد آمد اما برای چیزی که در آن تقصیری نداشتیم، بازخواست شدیم اما هیچ کس برای جنایات غزه بازخواست نمی شود. سازمان ملل در اختیار ابر قدرت هایی است که با هم پیمانان خود نقض حقوق بشر می کنند. به علت قدرتی که دارند حرفشان را به کرسی می‌نشانند و کسی هم توان برخورد با آنان را ندارد. فرآیند رسانه ای که در غزه اتفاق افتاد و هم پیمان شدن مردم در سراسر دنیا، چهره واقعی رژیم صهیونسیتی و حقوق بشر تاریک را نشان داد. امیدواریم همه این اتفاقات زودتر منجر به ظهور منجی ما شود.

اخبار مرتبط

0 0 رای
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x