ادامه درگیری‌ها در غزه و افزایش کشته‌های ارتش اشغالگر

جنگ اشغالگران صهیونیست در نوار غزه روز یکشنبه وارد چهل و چهارمین روز خود شد و همچنان مراکز تجمع غیرنظامیان از جمله مراکز بهداشتی و مدارس آنروا را هدف قرار می‌دهد و تهدیداتش برای هدف قرار دادن جنوب نوار غزه را بیشتر کرده‌ است. مقامات آمریکایی می‌گویند سخت روی توافقنامه وقفه موقت درگیری‌ها در غزه کار می‌کنند.
به گزارش نخ نیوز، صبح روز یکشنبه، سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز «حمله عمدی» به یکی از کاروان‌های خود حین ماموریت تخلیه از مجتمع پزشکی الشفا را به شدت محکوم کرد.
این سازمان در یک پست کوتاه در پلتفرم «X» گفت که یکی از بستگان کارمندانش در حمله به کاروان این سازمان کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است.
این سازمان بین‌المللی مستقر در فرانسه افزود: این کاروان در تلاش بود ۱۳۷ کارمند فلسطینی و خانواده‌هایشان را از مجتمع پزشکی الشفا در مرکز شهر غزه خارج کند.
همچنین سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز ما ریاست یک مأموریت بشردوستانه مشترک بسیار خطرناک از نهادهای بین‌المللی را بر عهده داشتیم که به سمت بیمارستان الشفا در غزه حرکت کردند. تیم های ما به دلیل شرایط امنیتی تنها یک ساعت در بیمارستان الشفاء ماندند و آن را منطقه مرگ توصیف کردند.
بهداشت فلسطین از شهادت ۱۹۸ پزشک در غزه از زمان آغاز جنگ خبر داد
می الکیله وزیر بهداشت فلسطین روز شنبه اعلام کرد که در نتیجه اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، ۱۹۸ پزشک و کادر پزشکی از آغاز درگیری‌ها شهید شده و ۲۵ بیمارستان از ۳۶ بیمارستان و ۵۵ آمبولانس از کار افتاده‌اند.
در عین حال، وزارت بهداشت اعلام کرد که از ۱۵ نوامبر به دلیل قطع ارتباط با بیمارستان‌های شمال نوار غزه، برای به‌روزرسانی اطلاعات کشته‌شدگان و مجروحان نوار غزه با مشکل مواجه شده است.
ادامه تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه
خبرنگار RT در غزه شامگاه شنبه گفت که ارتش اشغالگر بخش کودکان بیمارستان کمال عدوان را با گلوله توپ بمباران کرد.

رسانه‌های محلی گزارش دادند که بیمارستان دولتی کمال عدوان شنبه پذیرای مجروحان و کشته شدگانی بود که در بمباران مدرسه الفاخوره در کمپ جبالیا و مدرسه بتل الزعتر هدف قرار گرفتند.
رسانه‌های فلسطینی بامداد یکشنبه گزارش دادند که جنگنده‌های اشغالگر یک سری حملات شدید را به شمال نوار غزه انجام دادند. هواپیماهای اشغالگر اطراف قبرستان بیت لاهیا را بمباران کردند.
همچنین این رسانه‌ها از شهادت ۱۳ تن بر اثر بمباران خانه‌ای در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه خبر دادند.
تلفات جدید ارتش اشغالگر
ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن شش افسر و سرباز خود در جریان عملیات زمینی در نوار غزه خبر داد و تعداد کشته شدگان را از هفت اکتبر ۳۷۸ نفر اعلام کرد. به این ترتیب تعداد کشته شدگان ارتش اشغالگر از زمان آغاز عملیات زمینی در نوار غزه در ۲۷ اکتبر به ۶۰ نفر افزایش یافت.
اظهارات مداخله جویانه بایدن درباره آینده فلسطین
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که مردم فلسطین شایسته کشور خود هستند و غزه و کرانه باختری باید توسط یک اقتدار فلسطینی جدید اداره شوند.
بایدن در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: «مردم فلسطین سزاوار این هستند که کشور خود و آینده‌ای عاری از جنبش حماس داشته باشند، و همانطور که ما به دنبال صلح هستیم، نوار غزه و کرانه باختری باید تحت یک ساختار دولتی واحد و در نهایت تحت یک قدرت فلسطینی جدید متحد شوند. ما باید در جهت راه حل دو دولتی تلاش کنیم.»
در حال تکمیل

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا