موافقت پارلمان آفریقای جنوبی با کاهش سطح روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی

پارلمان آفریقای جنوبی به دلیل تداوم حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، با تصمیم کاهش سطح روابط دیپلماتیک با این رژیم موافقت کرد.
به گزارش نخ نیوز، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، در بیانیه‌ای که از سوی حزب آزادی ملی که این پیش‌نویس قانون را ارائه کرده، آمده است، این اقدام می‌تواند از سوی نماد مبارزه با آپارتاید، نلسون ماندلای فقید حمایت شود.
در این بیانیه آمده است: «این لحظه‌ای است که نلسون ماندلا به آن افتخار خواهد کرد که همیشه می‌گفت آزادی ما بدون آزادی فلسطینی‌ها ناقص است».
این حزب چپ میانه با تنها دو کرسی در پارلمان در بیانیه خود از دیگر احزاب از جمله کنگره ملی آفریقا که به این پیش‌نویس رای مثبت دادند، تشکر کرد.
حزب آزادی ملی در آفریقای جنوبی اعلام کرد: “دولت اسرائیل با آوارگی و کشتار فلسطینی‌ها ایجاد شد. آنها برای تقویت قدرت خود، سیستم آپارتاید را برای کنترل و اداره فلسطینی‌ها ایجاد کردند.”
این حزب در ادامه اعلام کرد: در حالی که جنایت آپارتاید بار دیگر در حال انجام است ما به عنوان شهروندان آفریقای جنوبی سکوت را رد می‌کنیم.
آفریقای جنوبی از زمان برقراری روابط دیپلماتیک رسمی با فلسطین در سال ۱۹۹۵؛ یک سال پس از پایان نظام آپارتاید، از مساله فلسطین حمایت می‌کند.
آفریقای جنوبی همچنین در سال ۲۰۱۹ سطح نمایندگی دیپلماتیک خود را در تل‌آویو کاهش داد و سفیر خود را به دلیل “وحشیگری‌های اسرائیل علیه فلسطینیان” فراخواند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا