حضور دادستان در جایگاه‌های سوخت بم/از لزوم رفع نقص نازل‌ها تا هجوم غیرضرور مردم

به گزارش نخ نیوز افزایش مراجعه شهروندان که به علت برخی شایعات بی‌اعتبار مانند گرانی بنزین به قیمت هشت هزارتومان رخ داده طی روزهای اخیر سبب شلوغی پمپ های بنزین شرق کرمان شده و این درحالی است که مسئولان می گویند مشکل کمبود سوخت وجود ندارد و تنها به علت افزایش مصرف، مخزن جایگاه ها زودتر از روند معمول خالی شده که جایگزینی سوخت نیز در دستور کار قرار گرفته است.

این درحالی است که به دنبال بازدید مسئولان قضایی از جایگاه های سوخت اعلام شد که غیر از هجوم غیرضرور شهروندان که به علت برخی شایعات شکل گرفته، برخی نازل ها نیز در بعضی از جایگاه ها دچار نقص فنی هستند که مسئولان متولی در وزارت نفت باید برای رفع نقص سریع اقدام کنند.

افزایش تقاضا آن هم در فصل برداشت خرما

در این بازدید همچنین بر تسریع در ارسال سوخت باتوجه به افزایش مصرف تاکید شده و این درحالی است که غیر از شایعه و نگرانی که برخی شهروندان برای دریافت سوخت دارند و بی مورد خوانده شده، در فصل برداشت خرما نیز قرار داریم که تردد شهروندان و در نتیجه مصرف را نیز زیاد کرده است.

بهنام جعفری زاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار نخ نیوز گفت: با اقدام فوری در تسریع در تزریق سوخت و نیز رفع برخی نواقص موجود مثل خرابی بعضی نازل های جایگاه ها، بزودی مشکل کمبود سوخت حل خواهد شد.

وی همچنین به ادامه روند نظارت دستگاه قضا در این زمینه اشاره و تاکید کرد: با هرگونه تخلف، کوتاهی، قصور یا ترک فعل در حوزه تامین سوخت برخورد شدید قانونی خواهد شد.

این مسئول قضایی افزود: دادستانی در مسیر صیانت از حقوق عامه از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد و با هر گونه قصور و ترک فعل نیز برخورد خواهد کرد.

جعفری زاده اظهارداشت:: شرکت نفت موظف است در این بازه زمانی اقدامات مقتضی را انجام دهد و تمهیدات لازم را نیز در نظر بگیرد در غیر این صورت برابر مقررات اقدامات قضایی انجام خواهد شد. 

مدیریت فضا برای جلوگیری از قاچاق

وی همچنین با بیان اینکه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان به موضوع قاچاق سوخت و جلوگیری از افزایش آن و پیشگیری حداکثری در این مقوله ورود جدی خواهد داشت تاکیدکرد: ایجاد محدودیت در خصوص تحویل سوخت به خودروها در جلوگیری از قاچاق سوخت، مدیریت صحیح موضوع و جلوگیری از اضرار به حقوق عامه صورت پذیرفته است.

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا