خرید تضمینی گندم و کلزا در خوزستان شروع شد

امید جهان نژادیان روز دوشنبه به گزارش نخ نیوز با اعلام شروع برداشت و خرید تضمینی ۲ محصول راهبردی کشاورزی در خوزستان افزود:اداره کل غله و خدمات بازرگانی به صورت شبانه روزی در ۲ بخش واردات غله از طریق بندر امام خمینی(ره) و خرید تضمینی گندم و کلزا در سراسر استان عمل می کند.
وی با بیان اینکه استان خوزستان بیش از ۱۰ سال است  در تولید گندم به عنوان بزرگترین تولید کننده نقش مهمی در امنیت غذایی کشور ایفا می کند افزود:پارسال برای نخستین بار توانست رتبه نخست تولید بیش از ۱۰۰ هزار تن دانه روغنی کلزا و ۱.۲ میلیون تن خرید گندم تضمینی در کشور را به خود اختصاص دهد.
جهان نژادیان افزود: امسال حدود  ۵۷۲ هزار هکتار از مزارع استان زیر سطح کشت گندم و کلزا قرار گرفته است که از این میزان ۵۲۵ هزار هکتار مربوط به محصول گندم و مابقی برای کاشت کلزا اختصاص یافته که با احتساب شرایط آب و هوایی پیش بینی می شود میزان قابل ملاحظه ای از حاصل دسترنج کشاورزان خوزستانی بصورت خرید تضمینی در اختیار دولت و مردم قرار گیرد.
پیش بینی شده امسال ۶۵هزار تن کلزا و ۱.۲میلیون تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.
برداشت کلزا از ۲۱ فروردین ماه (دیروز) در استان خوزستان شروع شده و برداشت گندم در ۲ روز آینده در مناطق جنوبی و گرمسیری استان آغاز می شود.
غله و تعاون روستایی ۱۵۷ مرکز خرید گندم و کلزا در خوزستان تعیین کرده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا