اپل بیشترین گوشی‌های هوشمند پرفروش جهان در سال ۲۰۲۱ را تولید کرده است

هفت گوشی از پرفروش‌ترین‌ گوشی‌های هوشمند جهان در سال ۲۰۲۱ متعلق به اپل هستند.

جدیدترین ارقام منتشرشده نشان می‌دهد که اپل در سال ۲۰۲۱ روی نمودار فروش جهانی گوشی‌های هوشمند تسلط داشته است و ۵ مدل از گوشی‌های آیفونش مقام‌های برتر را ازآنِ خود کرده‌اند.

اپل اینسایدر می‌نویسد قبلاً گزارش شده بود آیفون اپل در سال ۲۰۲۱ بر بازار ایالات متحده‌ی آمریکا مسلط بوده است؛ اما اکنون آمار جدید نشان می‌دهد این شرکت بهترین نتیجه را بین ۱۰ رتبه‌ی برتر جهان نیز کسب کرده است. براساس گزارش کانترپوینت، پنج گوشی هوشمند پرفروش جهان در سال ۲۰۲۱ عبارت‌اند از:

  • آیفون ۱۲
  • آیفون ۱۲ پرو مکس
  • آیفون ۱۳
  • آیفون ۱۲ پرو
  • آیفون ۱۱

با اینکه فروش آیفون ۱۳، تنها از سپتامبر ۲۰۲۱ آغاز شده است، این دستگاه رتبه‌ی سوم را کسب کرد. آیفون ۱۳پرو مکس که در همان زمان عرضه شد، توانست رتبه نهم فهرست پرفروش‌ترین‌ها را ازآنِ خود کند.

فهرست کانترپوینت پرفروش ترین گوشی های هوشمند جهان در سال۲۰۲۱

کانترپوینت در گزارشش به این موضوع اشاره کرد:

جدیدترین سری آیفون ۱۳ عملکرد رضایت‌بخشی دارد؛ به‌طوری‌که به پرفروش‌ترین مدل در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۱ تبدیل شد و پس‌از‌آن، آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۳ پرو دیده می‌شوند.

کانترپوینت ادامه می‌دهد:

اپل هفت رتبه را در فهرست کسب کرد که بیشترین تعداد تاکنون است. سه مدل برتر [اپل] ۴۱ درصد در کل فروش اپل سهم داشته‌اند.

همچنین، این گزارش اشاره می‌کند که عرضه‌ی دیرتر از حد معمولی خانواده‌ی آیفون ۱۲ بخشی از تقاضای فصل تعطیلات ۲۰۲۰ را به ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۱ منتقل کرد. کانترپوینت تخمین می زند ۱۰ مدل برتر گوشی‌های هوشمند پرفروش ۱۹ درصد در کل فروش جهانی تلفن‌همراه در سال ۲۰۲۱ سهم داشته‌اند. این آمار در‌‌مقایسه‌‌با ۱۶ درصد سال ۲۰۲۰، افزایش یافته است.

در این فهرست، گلکسی A12 سامسونگ در رتبه‌ی ششم قرار گرفت و دو گوشی شیائومی نیز مقام‌های هفتم و دهم را به‌دست آوردند. در فهرست مذکور، یک گوشی هوشمند دیگر نیز از شرکت اپل وجود داشت که جایگاه هشتم را ازآن خود کرد و آن دستگاه آیفون SE 2020 بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا