آلمان ۲۷۰۰ موشک دیگر به اوکراین ارسال می‌کند

به گزارش نخ نیوز و به نقل از ایرنا، خبرگزاری آلمان امروز گزارش داد، وزارت اقتصاد این کشور تامین این موشک ها برای اوکراین را تایید کرده است. از جمله این موشک ها، موشک های ضدبالستیک “آرو” خواهند بود.

اوکراین همزمان با پیشروی نیروهای روسی در شهرهای شمالی این کشور، تسلیحات و حمایت نظامی بیشتری از جانب غرب دریافت می‌کند.

پیش از این مارگاریتا روبلس وزیر دفاع اسپانیا نیز از ارسال تسلیحاتی از جمله یکهزار و ۳۷۰ نارنجک انداز ضد تانک و مسلسل سبک به اوکراینی ها خبر داد. وی گفت که روز جمعه اسپانیا دو هواپیمای حامل اولین تجهیزات نظامی تهاجمی به اوکراین را اعزام می کند.

شبکه ان بی سی نیوز هم به نقل از مقامات آگاه کنگره نوشت که واشنگتن این هفته بیش از ۲۰۰ موشک استینگر به اوکراین تحویل داده است.

به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (پنجم اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد هفتمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه گذشته، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه “عملیات نظامی ویژه” علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا