برنامه و نتایج کامل یورو ۲۰۲۴ به وقت ایران

جام ملت‌های اروپا با حضور ۲۴ تیم از جمعه‌شب پیش رو با بازی تیم‌های ملی فوتبال آلمان و اسکاتلند در ورزشگاه آلیانتس‌آره‌نای مونیخ آغاز می‌شود. قهرمان یورو ۲۰۲۴ پس از ۵۱ مسابقه و در پایان بازی فینال در ورزشگاه تاریخی المپیک برلین شناخته خواهد شد.
به گزارش نخ نیوز، یورو ۲۰۲۴ برای نخستین بار با حضور ۲۴ تیم اروپایی در آلمان برگزار می‌شود. تیم ملی فوتبال ایتالیا در دوره پیشین با برتری برابر انگلیس در ضربات پنالتی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. البته آن رقابت‌ها به دلیل همه‌گیری کرونا با یک سال تاخیر در سال ۲۰۲۱ برگزار شد.
گروه‌بندی ۲۴ تیم حاضر در یورو ۲۰۲۴ به شرح زیر است:
گروه A: آلمان، اسکاتلند، مجارستان و سوئیسگروه B: اسپانیا، کرواسی، ایتالیا و آلبانیگروه C: انگلیس، اسلوونی، دانمارک و صربستانگروه D: هلند، فرانسه، لهستان و اتریشگروه E: بلژیک، اسلواکی، اوکراین و رومانیگروه F: پرتغال، چک، گرجستان و ترکیه

مرحله گروهی (ساعت بازی‌ها به وقت ایران است)
جمعه ۲۵ خردادآلمان – اسکاتلند (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۲۲:۳۰)
شنبه ۲۶ خردادمجارستان – سوئیس (راین انرژی کلن – ساعت ۱۶:۳۰)اسپانیا – کرواسی (المپیک برلین – ساعت ۱۹:۳۰)ایتالیا – آلبانی (وستفالن‌اشتادیون – ساعت ۲۲:۳۰)
یکشنبه ۲۷ خردادلهستان – هلند (فولکس‌پارک‌ هامبورگ – ساعت ۱۶:۳۰)اسلوونی – دانمارک (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)صربستان – انگلیس (گلزن‌کرشن – ساعت ۲۲:۳۰)
دوشنبه ۲۸ خردادرومانی – اوکراین (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۱۶:۳۰)بلژیک – اسلواکی (فرانکفورت – ساعت ۱۹:۳۰)اتریش‌ – فرانسه (دوسلدورف – ساعت ۲۲:۳۰)
سه‌شنبه ۲۹ خردادترکیه – گرجستان (وستفالن‌اشتادیون – ساعت ۱۹:۳۰)پرتغال – چک (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)
چهارشنبه ۳۰ خردادکرواسی – آلبانی (فولکس‌پارک‌ هامبورگ – ساعت ۱۶:۳۰)آلمان – مجارستان (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)اسکاتلند – سوئیس (ورزشگاه راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)
پنج‌شنبه ۳۱ خرداداسلوونی – صربستان (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۱۶:۳۰)دانمارک – انگلیس (فرانکفورت – ساعت ۱۹:۳۰)اسپانیا – ایتالیا (گلزن‌کرشن – ساعت ۲۲:۳۰)
جمعه ۱ تیراسلواکی – اوکراین (دوسلدورف – ساعت ۱۶:۳۰)لهستان – اتریش (المپیک برلین – ساعت ۱۹:۳۰)هلند – فرانسه (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)
شنبه ۲ تیرگرجستان – چک (هامبورگ – ساعت ۱۶:۳۰)ترکیه – پرتغال (وستفالن‌اشتادیون دورتموند – ساعت ۱۹:۳۰)بلژیک – رومانی (راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)
یکشنبه ۳ تیرسوئیس – آلمان (فرانکفورت – ساعت ۲۲:۳۰)اسکاتلند – مجارستان (اشتوتگارت – ساعت ۲۲:۳۰)
دوشنبه ۴ تیرکرواسی – ایتالیا (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)آلبانی – اسپانیا (دوسلدورف – ساعت ۲۲:۳۰)
سه‌شنبه ۵ تیرهلند – اتریش (المپیک برلین – ساعت ۱۹:۳۰)فرانسه – لهستان (وستفالن‌اشتادیون – ساعت ۱۹:۳۰)انگلیس – اسلوونی (راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)دانمارک – صربستان (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۲۲:۳۰)
چهارشنبه ۶ تیراسلوواکی – رومانی (فرانکفورت – ساعت ۱۹:۳۰)اوکراین – بلژیک (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)چک – ترکیه (هامبورگ – ساعت ۲۲:۳۰)گرجستان – پرتغال (گلزن‌کرشن – ساعت ۲۲:۳۰)

یک‌هشتم نهایی
شنبه ۹ تیرتیم دوم گروه A – تیم دوم گروه B (المپیک برلین – ساعت ۱۹:۳۰)تیم اول گروه A – تیم سوم گروه C (وستفالن‌اشتادیون دورتموند – ساعت ۲۲:۳۰)
یکشنبه ۱۰ تیرتیم اول گروه C – تیم سوم یکی از گروه‌های D یا E یا F (گلزن‌کرشن – ساعت ۱۹:۳۰)تیم اول گروه B – تیم سوم یکی از گروه‌های A یا D یا E یا F (راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)
دوشنبه ۱۱ تیرتیم دوم گروه D – تیم دوم گروه E (دوسلدورف ساعت ۱۹:۳۰)تیم اول گروه F – تیم سوم یکی از سه گروه A یا B یا C (فرانکفورت ساعت ۲۲:۳۰)
سه‌شنبه ۱۲ تیرتیم اول گروه E – تیم سوم یکی از گروه‌های A یا B یا C یا D (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۱۹:۳۰)تیم اول گروه D – تیم دوم گروه F (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)

یک‌چهارم نهایی
جمعه ۱۵ تیربازی اول یک‌چهارم نهایی (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)بازی دوم یک‌چهارم نهایی (فولکس‌پارک‌ هامبورگ – ساعت ۲۲:۳۰)
شنبه ۱۶ تیربازی سوم یک‌چهارم نهایی (دوسلدورف‌آره‌نا – ساعت ۱۹:۳۰)بازی چهارم یک‌چهارم نهایی (المپیک برلین – ساعت ۲۲:۳۰)

نیمه‌نهایی
سه‌شنبه ۱۹ تیربازی اول نیمه‌نهایی (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت۲۲:۳۰)
چهارشنبه ۲۰ تیربازی دوم نیمه‌نهایی (وستفالن‌اشتادیون دورتموند – ساعت ۲۲:۳۰)

فینال
یکشنبه ۲۴ تیربرنده بازی‌های نیمه‌نهایی (المپیک برلین – ساعت ۲۲:۳۰)

اخبار مرتبط

0 0 رای
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x