مادورو در آخرین لحظه حضور در نشست آمریکای لاتین را لغو کرد

نیکولاس مادورو حضور خود در مجمع کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب در آرژانتین را لغو کرد و گفت که «نئوفاشیست‌های راست‌گرا» برای حضورش برنامه‌هایی داشتند.

به گزارش نخ نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت که «افراطی‌های راست‌گرا نقشه‌های پرهزینه‌ای» برای حمله به او داشتند.
پیش‌تر اعلام شده بود که مادورو قرار است روز دوشنبه با لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهوری جدید برزیل دیدار دوجانبه داشته باشد. سپس دولت برزیل اعلام کرد که ونزوئلا این دیدار را لغو کرده است.
دولت ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد: در آخرین لحظه از برنامه‌هایی در جریان راست نئوفاشیست برای حمله به هیئت اعزامی خودمان مطلع شدیم.
داسیلوا از زمان آغاز به کار خود در نخستین روز سال میلادی جاری، روابط برزیل با ونزوئلا را که ژائیر بولسونارو (رئیس‌جمهوری سابق برزیل) در ۲۰۲۰ تعلیق کرده بود، از سر گرفت.
از مارس ۲۰۲۰ که آمریکا مادورو را به جرایمی از جمله قاچاق مواد مخدر متهم کرد و برای دریافت اطلاعات درباره او جایزه‌ای ۱۵ میلیون دلاری تعیین کرد، مادورو از ونزوئلا خارج نشده است.
هفتمین نشست مجمع کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب امروز (سه‌شنبه) در آرژانتین برگزار می‌شود و رهبران چپ‌گرای این منطقه از جمله در برزیل، کلمبیا، آرژانتین، شیلی و مکزیک به دنبال یکپارچه کردن این منطقه هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا