نامزد انتخاباتی دموکرات: بایدن به عنوان جنایتکار جنگی در اوکراین، استیضاح شود

جوفری یانگ، نامزد دموکراتها برای انتخابات فرمانداری ایالت کنتاکی، رئیس جمهور آمریکا را به دست زدن به یک “جنگ نیابتی غیرقانونی” در اوکراین متهم کرد.

به گزارش نخ نیوز، به نقل از پایگاه راشاتودی، جوفری یانگ، که برای فرمانداری ایالت کنتاکی آمریکا نامزد شده است، جو بایدن را به ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین و سایر کشورها متهم کرده و گفت، این رئیس جمهور آمریکا باید به دلیل دست زدن به یک جنگ نیابتی غیرقانونی علیه روسیه در اوکراین استیضاح شود.
یانگ در یک پست توییتری نوشت: “فکر می‌کنم جو بایدن (دموکرات- جنایتکار جنگی) باید فورا از بابت جنایات جنگی در اوکراین، یمن، سوریه، عراق و غیره استیضاح شود. همچنین به خاطر ادامه جنگ نیابتی غیرقانونی علیه روسیه در اوکراین. تمامی روسای جمهور آمریکا از سال ۱۹۴۵ تاکنون (از جمله ترامپ)  جنایتکار جنگی هستند.”
یانگ، یک اقتصاددان فارغ التحصیل دانشگاه ام.آی.تی که به عنوان مهندس محیط زیست در تشکیلات ایالتی کار کرده است، سال گذشته میلادی پس از کسب نامزدی حزب دموکرات برای کرسی منطقه ۶ کنگره در ایالت کنتاکی، خبرساز شد. او در طول کارزار انتخاباتی خود متعهد شد یک طرح صلح “معقول” با مسکو را با هدف کمک به جلوگیری از جنگ هسته‌ای با روسیه دنبال کند. او همچنین رژیم کی‌یف را “دولت نازی دست نشانده” خواند و گفت سازمان سیا باید از بین برود چون “بدترین سازمان تروریستی امروز در جهان است.”
پس از آنکه یانگ در انتخابات مقدماتی دموکراتهای در ایالت کنتاکی در ماه مه پیروز شد، حزبش از حمایت از نامزدی او در انتخابات سراسری ماه نوامبر در برابر اندی بار، نماینده کنونی جمهوری‌خواه در کنگره خودداری کرد. او به سبب طرح دیدگاه‌های خلاف جریان اصلی از جمله متهم کردن بایدن به تحریک بی‌ملاحظه چین، استقرار غیرقانونی نیروها در سوریه و عراق و آسیب‌پذیر ساختن آمریکا در برابر حمله با دشمنی کردن مشترک همراه با اوکراین علیه روسیه سبب شد رهبران حزبش به او نظر منفی پیدا کنند.
یانگ ۶۶ ساله که خود را “دموکرات حامی صلح” معرفی می‌کند، کمتر از یک هفته پس از انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر کنگره، نامزدی خود را برای رقابت‌ انتخاباتی بر سر فرمانداری ایالت کنتاکی در سال ۲۰۲۳ اعلام کرد. او تلاش دارد تا اندی بشیر، فرماندار دموکرات فعلی این ایالت را که “مجرم در انتظار پیگرد قضایی” توصیف کرده، برکنار کند.
یانگ جنگ اوکراین را یک آرمان از دست رفته برای آمریکا و ناتو خوانده و دولت بایدن را به دلیل رد پیشنهاد صلح مسکو در دسامبر ۲۰۲۱ مقصر دانست. او هفته گذشته گفت: روسیه به هیچ وجه نمی‌تواند این جنگ را ببازد و اوکراین و ناتو ممکن نیست به هیچ وجه این جنگ را ببرند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا