تاکید روسیه به واشنگتن برای بازگرداندن دارایی‌های مسدودی مردم افغان

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت، تلاش‌های آمریکا و دیگر اهداکنندگان بزرگ در استفاده از دارایی‌های مسدودی افغانستان،‌ توجیهی برای دستیابی به اهداف خودشان است و روسیه از آنها می‌خواهد تا فورا این دارایی‌های مسدود شده را به مردم افغانستان بازگرداند.

به گزارش نخ نیوز، به نقل از خبرگزاری تاس، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل همچنین خاطرنشان کرد: وضعیت رفع انسداد دارایی‌ها ظالمانه است. تلاش‌های آمریکا و دیگر کمک کنندگان بزرگ برای استفاده از پول افغانستان به عنوان دستاویزی برای دستیابی به اهداف خودشان، غیر اخلاقی است. ایجاد پیش شرط یک بن بست است. ما می‌خواهیم که پول‌های دزدیده شده را فورا به مردم افغانستان، از جمله آن زنان و دخترانی که امروز درباره‌شان صحبت می‌کنید، برگردانید.
به گفته این نماینده، وضعیت اجتماعی و اقتصادی افغانستان همچنان در مرکز توجه روسه است و افزود: ما اهمیت انطباق قطعنامه ۲۶۱۵ شورای امنیت سازمان ملل متحد را با هدف گسترش کانال‌های کمک‌های بشردوستانه به افغانستان بدون پیش شرط های بیشتر متذکر می‌شویم.
وی ادامه داد: اهداکنندگان غربی هنوز علاقه‌ای به گسترش کمک‌ها فراتر از نیازهای اولیه و برنامه‌های بازسازی اولیه ندارند. آنها در حالیکه با صدای بلند در مورد اهمیت کمک به مردم افغانستان از جمله زنان و دختران صحبت می‌کنند، کوچکترین گزینه برای کمک در توسعه کشور، در بازسازی مدارس و بیمارستان‌ها، در ساخت جاده‌هایی که ولایات یا شهرها را به مناطق کشاورزی متصل می‌کند، قاطعانه رد می‌کنند.
واسیلی نبنزیا در ادامه صحبت‌هایش گفت: به نظر می‌رسد آمریکا و شرکای آن درک نمی‌کنند که روش‌های آنها برای تاثیرگذاری بر رژیم‌های نامطلوب از طریق تحریم‌های یکجانبه، فشارهای سیاسی و اقتصادی و اولتیماتوم‌های بی‌پایان مدت‌هاست که اثر خود را از دست داده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا