اسماعیلی: باید غفلت‌ها در امر اطلاع‌رسانی جبران شود

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: اکنون تهاجم رسانه‌ای دشمن آغاز شده و تلاش‌ها برای جلوگیری از این تهاجم در حال انجام است اما حتی اگر این تهاجم رسانه‌ای دشمن هم نبود باید بر امر اطلاع‌رسانی توجه کنیم.

به گزارش نخ نیوز، غلامحسین اسماعیلی طی سخنانی در آیین تکریم و معارفه رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت با گرامیداشت ۱۶ آذرماه (روز دانشجو) آن را یادآور استکبارستیزی نهاد دانشگاه‌ دانست و با یادآوری ضرورت تحول در حوزه اطلاع‌رسانی، گفت: ما در حوزه اطلاع‌رسانی از ماموریت و مسئولیت خودمان و شأن و جایگاه آن از ابتدا غفلت کردیم و آن را نشناختیم و درک درستی از آن حاصل نشد.
وی افزود: اگر در زمینه اطلاع‌رسانی برخی گلایه‌ها وجود دارد، باید گفت نه تنها قبل از آغاز جنگ رسانه‌ای اخیر بلکه اساسأ اهمیت این حوزه اطلاع‌رسانی و ضرورت آن با آفرینش آدم آغاز شده است.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر  عصر اطلاعات و ارتباطات هم نمی‌بود ما باید بر امر اطلاع‌رسانی توجه می‌داشتیم، یادآور شد: ما از این غفلت‌ها و بی‌راهه رفتن‌ها در دوران گذشته و پیشینیان خود کم نداشته‌ایم. خداوند مأموریت اطلاع‌رسانی را ابتدا برای خود و بعد برای پیامبران و سپس برای ائمه اطهار قرار داد و قرآن را نسخه‌ای برای اطلاع‌رسانی به بشر قرار داد.
اسماعیلی با بیان اینکه ما از امر اطلاع‌رسانی غفلت کردیم، تصریح کرد: اکنون تهاجم رسانه‌ای دشمن آغاز شده است و تلاش‌ها برای جلوگیری از این تهاجم در حال انجام است اما بدانیم حتی اگر این تهاجم رسانه‌ای دشمن هم نبود باید بر امر اطلاع‌رسانی توجه کنیم.
وی با تاکید بر اینکه دشمن به میدان آمده است و اکنون دو وظیفه در برابر این تهاجم باید انجام شود، اظهار کرد: هم باید جبران مافات شود و قضای آنچه گذشته است به جا آورده شود و هم باید برابر هجمه سنگین تبلیغاتی دشمن واکنش نشان دهیم.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به حساسیت‌های رییس‌جمهوری در حوزه اطلاع‌رسانی، یادآور شد: دلیل این حساسیت صرفاً به دلیل جایگاه ریاست‌جمهوری ایشان نیست، بلکه هم به جهت ضرورت امر اطلاع‌رسانی و هم به جهت بدخواهی دشمنان و تهاجم رسانه‌ای آنان است که ایشان پیگیر و دغدغه‌مند این حوزه شده است و از فعالان این بخش توقع دارد.
اسماعیلی با اشاره به اصلاح بخش‌های مختلف آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی دولت، اظهار کرد: در هر دستگاهی باید رأس آن در امر اطلاع‌رسانی وارد شود. خود مدیران و مقام مسئول در دستگاه اجرایی در این زمینه مسئولیت دارند و باید به میدان آیند و کار و تلاش کنند و بر هدایت، مدیریت و نظارت اطلاع‌رسانی مجموعه خود اعمال نظر داشته باشند.
وی در پایان با تقدیر از علی بهادری جهرمی در مدت مسئولیت خود در ریاست شورای اطلاع‌رسانی دولت برای سپهر خلجی به عنوان رئیس جدید این شورا آرزوی موفقیت کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا