تبریک بایدن به جمهوری‌خواهان برای پیروزی در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا

رئیس جمهور دموکرات آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به جمهوری‌خواهان بابت پیروزی در کسب اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا تبریک گفت و متعهد شد تا با رقبای سیاسی خود نتایج خوبی را برای مردم آمریکا رقم بزنند.

به گزارش نخ نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا در این بیانیه اظهار کرد: من به کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا بابت پیروزی در این مجلس تبریک می‌گویم. من با هرکسی چه جمهوری‌خواه و چه دموکرات همکاری خواهم کرد تا نتایج خوبی را برای مردم ایالات متحده آمریکا رقم بزنیم.
وی افزود، آینده آمریکا “بسیار نویدبخش” است و مردم این کشور از دولت و سیاست آمریکا می‌خواهند تا همه چیز را برایشان فراهم کنند.
با گذشت چندین روز از برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، در نهایت جمهوری‌خواهان آمریکایی توانستند به ۲۱۸ رای لازم برای کسب اکثریت در مجلس نمایندگان دست یابند.
در دو سال اول ریاست جمهوری جو بایدن، کنترل مجلس نمایندگان آمریکا در دست دموکرات‌ها بود. در جریان این انتخابات، دموکرات‌ها توانستند بار دیگر کنترل مجلس سنا را با کسب ۵۰ کرسی به دست بگیرند. با این حال انتخابات سنا در ایالت جورجیا به دور دوم کشیده شده و قرار است ششم دسامبر برگزار شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا