دسترسی افراد زیر سن قانونی به مواد مخدر باید سخت باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمرکز قوه قضائیه بر نظام تعلیم و تربیت بسیار با اهمیت و اثرگذار است و این قوه  با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش، می‌تواند باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرم در سال‌های آینده شود.

به گزارش نخ نیوز، یوسف نوری در نشست توسعه همکاری وزارت آموزش و پرورش با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه که با حضور تعدادی از مدیران و معاونان دو دستگاه در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: زمینه‌های همکاری آموزش و پرورش با قوه قضائیه همواره وجود داشته است و در سال‌های اخیر با وجود سامانه نماد، این موضوع جدی‌تر شده است.
وی افزود: به دلیل حساسیت‌های آموزش و پرورش نسبت به آسیب‌های اجتماعی و حذف عوامل آسیب‌زا، زمینه همکاری نظام تعلیم و تربیت با قوه قضائیه وجود داشته است.
نوری بر تلاش‌های جدی‌تر برای همکاری‌های بیشتر با قوه قضائیه تأکید و اظهار کرد: برخی تصمیم‌ها، ازجمله تعطیلی مدارس در دو سال گذشته و ورود مدیریت نشده و بدون پیوست فرهنگی دانش آموزان به فضای مجازی مشکلاتی را ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به این‌که آموزش و پرورش می‌تواند زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را ایجاد کند و در این راستا برنامه‌ریزی داشته باشد، لذا تمرکز قوه قضائیه بر نظام تعلیم و تربیت بسیار با اهمیت و اثرگذار است و این قوه  با سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش، می‌تواند باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرم در سال‌های آینده شود.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در راستای همکاری‌های دوجانبه، وجود برنامه‌های منسجمی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از سوی قوه قضائیه و آموزش و پرورش ضروری است.
وی ادامه داد: کتاب درسی یک بخش از محتوای آموزشی است که در اختیار دانش آموزان قرار دارد، اما عوامل دیگر مانند؛ خانواده، معلم، دوستان، جامعه و … در نهادینه شدن یک موضوع و یا یک فرهنگ مؤثر هستند، لذا صرف قرار دادن یک موضوع در محتوای درسی، نباید این انتظار را داشت تا آن مشکل به‌طور کامل حل شود.
عضو کابینه دولت مردمی اظهار کرد: باید شرایط تربیتی و پرورشی در مدارس را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی محافظت شوند و حتی در امر پیشگیری از آسیب‌ها، دانش آموزان نقش یاور و کمک‌کننده داشته باشند، زیرا دانش آموزان بی‌دفاع‌ترین فرد در برابر آسیب‌های اجتماعی هستند.
نوری بر قطع ریشه ورود مواد مخدر به جامعه تأکید و عنوان کرد: دسترسی به مواد مخدر در جامعه و خصوصاً افراد زیر سن قانونی باید سخت باشد، لذا این موضوع نیاز به توجه بیشتر از سوی قوه قضائیه دارد.
وی با اشاره به تلاش آموزش و پرورش در بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدرسه، ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا با افزایش مدارس شبانه‌روزی، زمینه‌های ترک تحصیل در میان دانش آموزان را کاهش دهیم.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش بر به‌کارگیری روش‌های نوین و ارائه آموزش‌های مؤثر در خصوص پیشگیری و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی تأکید و تصریح کرد: امیدواریم تفاهم‌نامه همکاری بین دو دستگاه منعقد شود و با توجه به اهمیت این موضوع از سوی قوه قضائیه تسریع شود.

اخبار مرتبط

0 0 رای
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x