رسیدگی خارج از نوبت پرونده متروپل / تشکیل ستاد پیگیری امور حقوقی و قضایی در آبادان

نخ نیوز به نقل از ایسنا/خوزستان دادستان عمومی و انقلاب خوزستان گفت: پرونده حادثه متروپل به صورت فوق‌العاده و در دادگستری مرکز استان خوزستان در ابعاد مختلف با انتخاب قاضی و شعبه ویژه و خارج از نوبت در حال رسیدگی است.

صادق جعفری چنگی در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح ستاد پیگیری و رسیدگی به امور حقوقی و قضایی حادثه متروپل در آبادان، اظهار کرد: دادگستری استان خوزستان و شهرستان آبادان به منظور ارائه خدمات قضایی به زیان‌دیدگان حادثه متروپل مانند از جمله افرادی که عزیزان‌شان را از دست داده‌اند و همچنین مصدومان و کسانی که دچار ضرر و زیان شده‌اند، در راستای اجرای مصوبه شورای تامین استان خوزستان، ستاد پیگیری و رسیدگی به امور حقوقی و قضایی حادثه متروپل را با همکاری دستگاه‌های دولتی دیگر در مرکز آمار منطقه آزاد اروند آبادان راه‌اندازی کرده‌اند.
به گزارش نخ نیوز به نقل از ایسنا، وی افزود: پرداخت دیه از طریق شرکت‌های بیمه‌ای که ساختمان متروپل را پوشش داده‌اند به صورت خارج از نوبت توسط دادگستری و شورای حل اختلاف استان خوزستان، یکی از مهمترین اقداماتی است که در این ستاد انجام می‌شود.
جعفری چنگی عنوان کرد: جبران خسارات وارد شده و پرداخت غرامت به کارگرانی که در ساختمان متروپل مشغول به کار بودند و پیگیری بیکاری کارگرانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند از طریق اداره کار انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: از سوی کانون وکلا و دادگستری خوزستان، نماینده‌ای به همراه نمایندگان بیمه طرف قرارداد ساختمان در محل ستاد پیگیری و رسیدگی به امور حقوقی و قضایی حادثه متروپل مستقر شده است و امور را پیگیری می‌کنند.
دادستان عمومی و انقلاب خوزستان گفت: از سوی دادگستری مرکز استان خوزستان نیز در خصوص ضبط اموال مقصران و مسببان حادثه اقدامات اولیه صورت گرفته و کار به صورت فوق‌العاده در حال دنبال شدن است.
جعفری چگنی بیان کرد: با توجه به تحقیقات مقدماتی انجام شده و در راستای برخورد با متخلفان حادثه متروپل و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای برخورد با این متخلفان، تاکنون ۱۳ نفر دستگیر شده‌اند.
وی افزود: این افراد کسانی هستند که در حادثه متروپل کوتاهی و یا ترک فعل داشته‌اند و اکنون تحقیقات در خصوص میزان جرم این افراد ادامه دارد.
دادستان عمومی و انقلاب خوزستان گفت: هیاتی از کارشناسان خبره و اساتید دانشگاه که کارشناسان رسمی دادگستری هستند برای تحقیقات این پرونده انتخاب شده‌اند و با مراجعه چندین باره به محل حادثه، اتفاقات را دنبال می‌کنند.
وی افزود: تمام جوانب توسط هفت نفر از کارشناسان بررسی خواهد شد و در اسرع وقت نظرات کارشناسی آن‌ها اعلام می‌شود.
جعفری چگنی گفت: چنانچه فرد یا افراد دیگری به عنوان متخلف در حادثه ریزش ساختمان متروپل شناسایی شوند، دستگیر می‌شوند و با آن‌ها برخورد قضایی خواهد شد.
وی بیان کرد: تمامی اموال و حساب‌های افراد مقصر در حادثه متروپل در راستای رسیدگی به پرونده، ضبط شده و در اختیار دادگستری قرار گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب خوزستان افزود: پرونده حادثه متروپل به صورت فوق‌العاده و در دادگستری مرکز استان خوزستان در ابعاد مختلف با انتخاب قاضی و شعبه ویژه و خارج از نوبت در حال رسیدگی است.

اخبار مرتبط

0 0 رای
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x