سیدحسن نصرالله: مبارزه با اسرائیل نیاز به اجازه کسی ندارد

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنان خود به مناسبت عید مقاومت و آزادسازی گفت: ما به لطف خداوند بر رژیم اشغالگر به پیروزی رسیدیم. وعده الهی در یاری مجاهدان ضد رژیم اشغالگر در سال ۲۰۰۰ تحقق یافت.

به گزارش نخ نیوز به نقل از ایسنا، سیدحسن نصرالله با بیان اینکه “ما به لطف خداوند بر رژیم اشغالگر به پیروزی رسیدیم، بدون اینکه در انتظار کمک دیگران باشیم”، اظهار کرد: ما قدردان شهیدان و خانواده‌های آنان هستیم و به آنان درود می‌فرستیم؛ کسانی که در راه پیروزی بر رژیم اشغالگر اسرائیلی فداکاری کردند.
وی با بیان اینکه “خون شهدای مقاومت شاهد پیروزی بر رژیم اشغالگر است”، گفت: ما قدردان مجروحان و اسیرانی هستیم که از دهه هشتاد قرن گذشته در زندان‌های رژیم اشغالگر گرفتار شدند و همچنین از ارتش لبنان به سبب هماهنگی و همکاری گسترده با مقاومت تشکر می‌کنیم.
نصرالله ضمن تشکر از همکاری ارتش سوریه و گروه‌های فلسطینی برای تحقق پیروزی بر رژیم صهیونیستی گفت: ما از همه کسانی که کنار مقاومت ایستادند به ویژه از سوریه و ایران که هرگونه کمکی به مقاومت کردند، تشکر می‌کنیم.
دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: باید جوانان لبنانی از ماهیت دشمن وحشیِ صهیونیستی که تلاش می‌کند خود را به عنوان رژیمی معمولی مطرح سازد، آشنا شوند.
وی افزود: اگر این همه فداکاری‌ها نبود ما شاهد پیروزی که مجانی حاصل نشده، نبودیم.
سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما باید مواضع رژیم اشغالگر اسرائیل از دهه هشتاد و همچنین افرادی را که توطئه و از این رژیم حمایت کرده‌اند را یادآوری کنیم.
دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه پیروزی در جنوب دستاوردی عربی و اسلامی و مایه افتخار همگان است، افزود: از دستاوردهای پیروزی بر رژیم اشغالگر این است که در سال ۲۰۰۰ هیبت ارتش شکست‌ناپذیر این رژیم را شکست و به گروه‌های فلسطینی امید بخشید. پیروزی سال ۲۰۰۰ از مهم‌ترین عوامل آغاز انتفاضه در فلسطین بود و مقاومت همچنین در جریان پیروزی سال ۲۰۰۰، دستاوردی اخلاقی داشت و توانست حقیقت و اصل آن را بیان کند.
وی با بیان اینکه زمانی‌که مقاومت در سال ۲۰۰۰ پیروز شد، درخواست قدرت نکرد تاکید کرد: به خاطر قدرت نجنگیدیم بلکه هدف، آزادی ملت‌مان و کرامت ملی بود و ورودمان به پارلمان به خاطر دفاع از مقاومت است.
به گزارش نخ نیوز به نقل از ایسنا به نقل از العالم، سیدحسن نصرالله با بیان اینکه وظیفه انسانی، دینی، اخلاقی و ملی ما مبارزه با اشغالگری است، تاکید کرد: مبارزه با اسرائیل نیاز به اجازه کسی ندارد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد:«لبنانی‌ها باید چهره حقیقی این رژیم بشناسند؛ رژیمی که تلاش می‌کند عادی جلوه کند و با دیگر ملت‌های منطقه منسجم شود. باید تمام آن‌ جانفشانی‌ها یادآوری شوند زیرا این پیروزی مجانی به دست نیامد، بلکه با خون، اشک، دستان، انگشتان روی ماشه، عقل‌ها، قلب‌ها و اراده رقم خورد. باید آن کسانی که در برابر اشغالگران مقاومت کردند، معرفی شوند و همچنین آن افرادی که علیه مردم میهن خود توطئه کردند.
نصرالله اضافه کرد: «پیروزی سال ۲۰۰۰ وجهه آن ارتش شکست‌ناپذیر را در هم شکست، میخ آخر را به تابوت طرح “اسرائیل” بزرگ کوبید و به مردم فلسطین برای آزادسازی سرزمینشان امیدی دوباره داد. این پیروزی طرح دشمن برای ایجاد منطقه‌ای مرزی تحت فرمان ارتش را از بین برد. رژیم صهیونیستی نقشه‌ای برای خروج داشت و می‌خواست خودروهای خود را در داخل خاک لبنان بگذارد تا خط مرزی به دست ارتش “لبنان جنوبی” باشد تا آن‌ها با مقاومت برخورد داشته باشند و آتش جنگ داخلی برافروخته شود و جنگ بُعدی فرقه‌ای به خود بگیرد؛ اما سرعت عمل مقاومت این توطئه خطرناک را ساقط کرد.
دبیرکل حزب‌الله در ادامه اظهار کرد: گفتمان “خانه عنکوب” زخم عمیقی را در ذهن سران رژیم و ارتش آن‌ها ایجاد کرده است. آن‌ها اکنون با بحران “دهه هشتم” دست و پنجه نرم می‌کنند. نمودار قدرت رژیم صهیونیستی پس از شکست سال ۲۰۰۰ در لبنان سیر نزولی پیدا کرده است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق این رژیم به آن اذعان کرد.
وی همچنین بیان کرد: تنها مقاومتی که پیروز شد و حکومت نکرد، مقاومت لبنان به‌ویژه حزب‌الله بود. ما خواستار این نبودیم زیرا ما برای قدرت نجنگیدیم، بلکه برای آزادسازی خاک و مردم و برای عزت ملی جنگ کردیم. ما زمانی که وارد دولت شدیم، برای محافظت و پشتیبانی از مقاومت این کار را کردیم و هنگامی که بخشی از دولت شدیم، امور مردم را پیگیری کردیم.
دبیرکل حزب‌الله در ادامه گفت:‌ کار به جایی رسید که برخی سؤال کردند چه کسی شما را مأمور به جنگ با دشمن کرد؟! زمانی که کشور ما تحت اشغال بود و مردان و زنان ما در زندان بودند، اکنون ما از آن‌ها می‌پرسیم ما از میهن خودمان دفاع کردیم، شما چه که کردید؟ آنچه ما را مأمور به انجام این کار کرد، وظیفه اخلاقی، انسانی و دینی ما بود. ما در برابر اشغال و ظلم سکوت نکردیم و جنگیدیم تا آزادسازی سال ۲۰۰۰ رقم بخورد.
نصرالله در بخشی دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه برخی از لبنانی‌ها رژیم صهیونیستی را دشمن نمی‌دانند، تأکید کرد: مقاومتی که در سال ۲۰۰۰ پیروز شد در شرایطی جنگنید که در کشور چنددستگی وجود داشت و بر سر گزینه مقاومت توافق‌نظر وجود نداشت. برخی از رسانه‌ها تحولات جنوب را اقدامات خشونت‌بار می‌خواندند و شهدای مقاومت را کشته‌شدگان قلمداد می‌کردند.
دبیرکل حزب‌الله همچنین با اشاره به اینکه درباره رفتن مقاومت به سوریه نیز اتفاق‌نظر وجود نداشت، اضافه کرد: «این مقاومت در شرایطی که چنددستگی وجود داشت، به محافظت پرداخت و با معادله طلایی از لبنان پاسداری کرد. سنگ بنای این محافظت کردن‌ها و پاسداری‌ها در پیروزی سال ۲۰۰۰ گذاشته شد.»
نصرالله در ادامه اشاره کرد: اختلاف و کشمکش بر سر مقاومت مسئله‌ای جدیدی نیست و همچنان هست و ادامه خواهد داشت. هر طرفی نیز بهانه‌های خود را داشته است. کسی که بخواهد قانع شود، قانع می‌شود و آن که نخواهد نمی‌شود؛ اما همیشه افراد موافق، مخالف و بی‌طرف وجود خواهند داشت. مقاومت امروز به‌رغم ترورها و عملیات‌های نظامی، قدرتمند باقی مانده است و طرفداران خود را در میان مردم دارد.
وی افزود: برخی از احزاب سیاسی دچار سردرگمی شده‌اند. زمانی که حزب‌الله با صدای بلند صحبت می‌کند، آن‌ها می‌گویند که حزب‌الله ما را تهدید می‌کند و زمانی که حزب‌الله به آرامی صحبت می‌کند، می‌گویند که حزب‌الله ضعیف است که این اشتباه در برداشت است. حزب‌الله از سال ۱۹۸۲ تاکنون، تا این حد قدرتمند نبوده و وضعیتش نیز بهتر از شرایط فعلی نبوده است.
سید حسن نصرالله همچنین بیان کرد: ما در برابر دو گزینه قرار داریم یا لبنان قدرتمند و ثروتمند یا لبنان ضعیف و گدا. لبنان قوی، قدرت خود را از همان معادله طلایی دریافت می‌کند؛ معادله‌ای که خود را در جنگ سال ۲۰۰۰، پایداری سال ۲۰۰۶ و با محافظت کردن‌های امروز [از میهن] ثابت کرده است. لبنان قوی، لبنانی ثروتمند است که می‌تواند از منابع نفتی و گازی خود برداشت کند. نفت و گاز در آب‌های لبنان کشور را ثروتمند خواهد کرد و آن را قادر خواهد ساخت تا برخیزد و بسازد و وضعیت مالی و اقتصای خود را بهبود ببخشد؛ اما لبنان ضعیف بر دَرِ صندوق پول و سفارتخانه‌های غربی و کشورهای حاشیه خلیج [فارس] گدایی می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا