تداوم نقض آتش‌بس توسط سعودی‌ها در یمن

به گزارش نخ نیوز، شبکه خبری المسیره دوشنبه شب به نقل از اتاق افسران و ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش‌بس اعلام کرد؛ این نقض همچنین شامل پرواز هواپیماهای جنگی و جاسوسی بوده است.

بر اساس این گزارش، این نقض در مناطقی شامل “حیس” و “الحیلیه” بیشتر مشهود بوده است.

المسیره به دیگر مناطقی که در این بمباران‌ها هدف قرار گرفته و موارد دیگر نقض آتش‌بس در یمن اشاره‌ای نکرده است.

نقض آتش‌بس، پس از آن روی می دهد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به این نقض مکرر آتش بس، دست به حملات پهپادی و موشکی بسیار دقیق به خاک عربستان زدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد شنبه گذشته و در پاسخ به نقض مکرر آتش‌بس و محاصره یمن، شرکت آرامکو در جده و چندین مرکز مهم در ریاض را با موشک هدف قرار دادند.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در تشریح این اقدامات گفت که در حملات نیروهای یمنی، پالایشگاه‌های «رأس تنوره» و «رابغ» هدف چند پهپاد قرار گرفت.

جیزان و نجران نیز هدف شمار زیادی پهپاد قرار گرفتند.

این حملات در هشتمین سالگرد حمله عربستان به همراه امارات به یمن صورت می‌گیرد که پیامدی جز صرف هزینه‌های هنگفت و شکست در میدان‌های جنگ برایشان به همراه نداشته است.

 عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا