حضور رایزنان فرهنگی ایران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران

به گزارش روز جمعه نخ نیوز از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی هدف از حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد ظرفیت‌های گسترده و در حال توسعه این منطقه دانست و تاکید کرد: یکی از دلایل انتخاب منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برای حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آخرین روز از اجلاس آشنایی با ظرفیت‌های مختلف اراضی عباس آباد است و این منطقه فرصت خوبی است برای گردشگران و میهمانان خارجی که با حضور در این مکان فرهنگی و دیدنی با تهران و حتی ایران بیشتر آشنا شوند.

حجت الاسلام مهدی ایمانی پور تصریح کرد: هر زمان در این مجموعه حاضر می‌شویم، با یک اتفاق و رویداد توسعه‌ای و فرهنگی جدید مواجه می‌شویم و این را نشانه بالندگی و پویایی این منطقه دانستند.

همچنین در ابتدای این نشست مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز درباره ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این مجموعه توضیحاتی ارائه و تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی به کشورها اجازه می دهد که با تاکید بر ظرفیت های فرهنگی خود به طور مستقیم بر توده های مردم و رهبران افکار تاثیر داشته باشند.

سید محمد حسین حجازی، تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی فرآیند موثری است که در آن فرهنگ یک ملت به جهان بیرون عرضه می شود و خصوصیات منحصر به فرد فرهنگی ملت ها در سطوح دو جانبه و چند جانبه ترویج می یابند.

وی حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد را ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد این نشست در آینده نتایج مثبتی در توسعه دیپلماسی فرهنگی کشور داشته باشد.

حضور رایزنان فرهنگی ایران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران

پرچم عزای حسینی بر فراز بلندترین سکوی پرچمی ایران برافراشته شد

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در مراسم برافراشتن پرچم عزای حسینی بر فراز بلندترین سکوی پرچمی ایران نیز گفت: افتخار می‌کنیم برافراشتن پرچم عزای امام حسین علیه السلام را برعهده داریم.

وی اظهار داشت: این پرچم نماد تذکری برای ما است تا بدانیم برای اعتقاد ما چه خون‌های پاکی ریخته شده است. امیدواریم این نماد هویتی عزای حسینی که از امروز طنین انداز می‌شود، ما را یک قدم به نهضت امام حسین علیه السلام نزدیک تر کند.

مراسم برافراشتن پرچم عزای حسینی بر فراز بلندترین سکوی پرچمی ایران با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و مهدی چمران رییس شورای شهر تهران برگزار شد.

به گزارش نخ نیوز، پل طبیعت، گنبد مینا، بوستان آب و آتش، بوستان طالقانی، بوستان بنادر و بوستان بهشت مادران از امکان زیبا و گردشگر پذیر منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران است.

حضور رایزنان فرهنگی ایران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران

اخبار مرتبط

0 0 رای
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x