بی حجابی جنگ آمریکا است / دشمن می‌خواهد شهوت جایگزین ایمان شود

نخ نیوز/اصفهان امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه نیروی انتظامی انصافا دارد کار خودش را انجام می‌دهد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید کار همه باشد، موضوع این است که نیروی انتظامی موضع فعال گرفته است و ما موضع انفعال، این خوب نیست، باید برعکس شود.

حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی، در خطبه‌های عبادی-سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان، با یادآوری سالروز واقعه مسجد گوهر شاد و تیراندازی عُمال رضاخان به تحصن کنندگان نسبت به اجباری شدن جایگزینی کلاه مردم به کلاه شاپو و کشف حجاب و به خاک و خون کشیده شدن معترضین به دستگیری محمدتقی بهلول، درباره مسئله امروز حجاب و عفاف در کشور، اظهار کرد: این را بدانید که ایجاد مشکل حجاب در ایران، جنگ آمریکا است، آنها از هر راهی استفاده می‌کنند تا ملت ایران از قدرت دینی تهی شود.
وی با اعتقاد به اینکه دشمن می‌خواهد در ایران بی بند و باری و شهوت را جایگزین معنویت و ایمان کند، ادامه داد: ملت باید دست در دست یکدیگر بگذارند و این مصیبت بزرگ را در کشور از بین ببرند، نیروی انتظامی انصافا دارد کار خودش را انجام می‌دهد این را از بولتن هایی که به عنوان گزارش کار از فعالیت های بزرگی که درباره فسادهای اخلاقی انجام داده‌اند، خوانده‌ام.
امام جمعه موقت اصفهان در عین حال تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید کار همه باشد، موضوع این است که نیروی انتظامی موضع فعال گرفته است و ما موضع انفعال، این خوب نیست، باید برعکس شود.
میردامادی با انتقاد از شورای شهر و شهداری اصفهان، تاکید کرد: شما منتخب و مورد قبول مردم هستید، نباید آثار شوم شوراهای شهر قبلی را ادامه دهید، روزها میبینم که مثلا در جایی بزرگ نوشته اند، پارکینگ “حاج آقا رحیم ارباب”، این درست است؟ اسم یک عالم و مجتهد و شخصیت برجسته روی یک پارکینگ باشد و آن هم نه با اسم کامل او؟
وی ادامه داد: شخصیت‌های دیگری مانند علامه، فیلسوف و فقیهی که بدون ذکر برجستگی های شخصیتی او، اسمش را روی یک خیابان بر یک تابلو نوشته‌اند، از آن سمت در مدینه سنی‌ها هم خیابانی به اسم “علی بن ابی طالب” وجود دارد، آن وقت در اصفهان یک تابلو با این عنوان یا اسامی دیگر ائمه اطهار مانند “امام صادق (ع)” یا “امام باقر (ع)” و دیگران وجود ندارد، این اسم ها باید جلوی چشم باشد، بر زبان جاری و ساری باشد تا زنده بماند.
امام جمعه موقت اصفهان همچنین با اشاره به هفته مالیات و سخنرانی پیش از خطبه‌های مدیر کل دارایی استان، درباره لزوم پرداخت مالیات توسط مردم و مدارای حال مردم توسط ممیزین مالیاتی گفت: برای ایجاد نوعی عدالت اقتصادی باید کسانی که درآمد بالاتری دارند برای تامین مملکت کمک بیشتری هم انجام دهند، این در زمان ائمه بوده، در سایر کشورها هم وجود دارد.
میردامادی در عین حال خطاب به مسئولان اداره دارایی ادامه داد: ممیزین مالیاتی را از میان افراد متعهد، مومن و متخصص انتخاب کنید، نکند در ماجرای گرفتن مالیات یک کارگاه کوچکی به دلیل عدم توانایی در پرداخت مالیات تعطیل و کارگرهایی بیکار شوند.
وی هشدار داد: گاهی صاحبان کسب و کار به اداره دارایی مراجعه می‌کنند و از رقم مالیات خود گله‌مند هستند، در جواب می شوند که «برو درش را ببند»، این چه مدل رفتار است؟ این درست نیست، باید با مردم با محبت رفتار کرد، برای آنها مشوق‌های مالیاتی در نظر گرفت، بدون شک ملتی که جان عزیز فرزند خود را تقدیم ایران و اسلام کرده حرفی ندارد بخشی از مال خود را در راه مملکت اسلامی و نجات مستضعفین خرج کند، این‌ها همان مردمی هستند که میلیاردها تومان وجوهات شرعی خود را ضمن دست بوسی مراجع به آنها تقدیم می‌کنند.
امام جمعه موقت اصفهان به برخی مشکلات رایج اما بسیار دردناک در کشور اشاره و خاطر نشان کرد: رمز رستگاری در برابر مشکلات امروز جامعه، صبر است، ما و شما می‌دانیم که برخی مردم در سختی و فشار زندگی می‌کنند، اما چاره‌ای نیست، باید صبر کنیم، چون جزای صابرین نزد خدا گشایش و رفع سختی است، هم خود صبر کنید و هم دیگران را به صبر سفارش کنید، البته می‌دانیم برخی مشکلات آن قدر طاقت فرسا است که حتی شنیدن آن هم برای انسان غیر قابل تحمل است.
میردامادی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت روز عرفه تصریح کرد: پیام رهبری به مناسبت حج امسال بسیار ملوکانه، لبریز از حکمت و شجاعت و آگاهی و معرفت بود، حتما آن را گوش دهید، بخشی از پیام رهبری حقیقتا دل من را شکست، آنجا که در پایان پیام خطاب به مسلمانان فرمودند «هدایت و کمک الهی به این برادرتان را هم در ادعیه‌ی زاکیه‌ی خود بگنجانید”.
وی بخشی از سخنان چند روز پیش رهبری در دیدار رئیس، مسئولان و جمعی از کارکنان قوه قضائیه اشاره و خاطر نشان کرد: دشمن نمی‌تواند بفهمد که در این عالم به غیر از محاسبات سیاسی، محاسبات دیگری هم وجود دارد که همان سنت‌های الهی هستند، قرآن کریم مملو از مضامینِ مربوط به سنت‌های الهی است و جمع بندی آنها این است که اگر جوامع در مقابل دشمنان ایستادند و با توکل بر خداوند به وظایف خود عمل کردند، نتیجه آن پیروزی و پیشرفت است، اما اگر دچار اختلاف، عافیت‌طلبی و سستی شوند، نتیجه آن شکست خواهد بود.
امام جمعه اصفهان بار دیگر دعا و لابه به درگاه خدا را راهی برای برطرف شدن مشکلات خواند و گفت: حضرت آدم پس از ۲۶۰ سال سرگردانی به واسطه استجابت دعا توانست در کنار حوا نسل آدمیان را بر زمین بنا کند، آنجا که دیگر از درد ناتوانی به سرزمین مکه رسید، و در محل کعبه که آن زمان هنوز بنا نشده بود دلش شکست و به درگاه خدا گریه کرد، آنجا که جبرئیل بر او نازل شد و خواند «مِنْ رَبِّهِ کَلِمَاتٍ فَتَابَ عَلَیْهِ ۚ».
میردامادی با اشاره به تقارن شب عرفه با امشب خطاب به نمازگزاران گفت: دعا کنید، امشب و فردا را بسیار دعا کنید، برای مردم مسلمان جهان، عراق، یمن، ایران، سوریه و دیگر کشورهای اسلامی زیر ضربات دشمنان جنایت کار صدای ناله شان به گوش می‌رسد دعا کنید و به یاد داشته باشید که در تمام عرصه‌های سرنوشت‌ساز کشور ما از آن جنگ تحمیلی هشت ساله، تا واقعه طبس و کودتای نوژه این دعای مردم و مراقبت خدا بود که ما را از مشکلات سربلند بیرون آورد.
وی درباره تحریم‌های ستمکارانه حال حاضر قدرت‌های مستکبر علیه ایران اسلامی ادامه داد: جنگ های دیروز خنثی شد و این جنگ های متعدد اقتصادی و تحریم‌ها علیه ایران که به قول خودشان برای خفت و ذلت ما بود عاقبت نتیجه ای جز خفت و ذلت خود دشمن به دنبال ندارد.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اعتقاد حتی آمریکایی‌ها به تاثیر دعا تصریح کرد: زمانی که ارتباط آپولوی ۱۳ با زمین قطع شده بود و کسی نمی‌دانست چهار سرنشین مسافر به ماه زنده هستند یا مرده، رئیس جمهور آمریکا از مردم خواست به مساجد و معابد و کلیساها بروند و دعا کنند، و بعد هم از مردم تشکر کرد که دعاهای آن‌ها به ثمر نشسته است.
میردامادی ادامه داد: دعای امام حسین(ع) در روز عرفه یک دایره‌المعارف است، دعا رمز موفقیت در همه حال است، برای فرج امام زمان امروز و فردا دعا کنید، همان‌طور که پیامبر(ص) برای پیروزی در جنگ بدر دعا می‌کرد و خدا برای او ملائکه را به کمک فرستاد، همان طور که حضرت علی‌(ع) و دیگر ائمه دعا می‌کردند. دعا کنید تا مشکلات بر طرف شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا