کارت‌ سوخت المثنی یک ماهه صادر می‌شود

به گزارش نخ نیوز، کرامت ویس کرمی مدیر عامل پخش فراورده‌های نفتی گفت: تا کنون یک میلیون و 200 هزار کارت سوخت صادر شده که از این یک میلیون و 200 هزار کارت سوخت حدود 850 هزار عدد برای خودرو‌های بنزینی و نفت گاز عمومی است که سیستم سوخت آن‌ها ماهانه است.

ویس کرمی افزود: کارت سوخت خودرو‌های عمومی باری ‏ و مسافری بنزینی باید ظرف یک‌ماه صادر شود چرا که سهمیه سوخت این خودرو‌ها یک ماه ذخیره می‌شود.

مدیر عامل پخش فراورده‌های نفتی ادامه داد: از یک میلیون و 200 هزار کارت سوخت که صادر شده است حدود 250 هزار مربوط به خودرو‌های شخصی بوده که صادر شده و در حال ارسال است.

ویس کرمی با اشاره به اینکه آخرین تقاضای صدور کارت سوخت المثنی خودرو‌های شخصی حدود 500 هزار است گفت: برای صدور روزانه 20 تا 25 هزار کارت سوخت المثنی برنامه ریزی شده است تا ظرف یکماه آینده همه 500 هزار کارتی که از بهمن ماه باقی‌مانده است به دست متقاضیان برسد.

وی افزود: روزانه حدود 8 هزار ثبت نام برای خودرو‌های شخصی انجام می‌شود.

مدیر عامل پخش فراورده‌های نفتی گفت: خوردو‌های عمومی سهمیه سوختشان یکماه ذخیره می‌شود. این در حالی است که خودرو‌های شخصی و موتور سیکلت حدود 9 ماه سهمیه سوختشان ذخیره می‌شود به‌طوری‌که برای خودرو‌های شخصی ظرف 9 ماه ماهی 60 لیتر و سقف 540 لیتر سوخت ذخیره می‌شود و برای موتور سیکلت ماهی 25 لیتر حدود 225 لیتر ذخیره می‌شود.

ویس کرمی گفت: 750 هزار کارت سوخت المثنی خودروی شخصی ثبت نام شده که از این تعداد 250 هزار صادر شده است و 500 هزار در حال صدور کارت است.

این مسئول نفتی افزود:رانندگان نگران ذخیره کارتشان نباشند چرا که ذخیره کارت‌های قبلی تا سقف 540 لیتر به کارت جدید المثنی انتقال می‌یابد.

مسعود رضایی مدیر عامل سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی هم گفت: بعد از حمله سایبری به سامانه سوخت در آبان ماه 1400 تعدادی از سرویس‌ها دچار اختلال شد که به ترتیب اولویت در صدد اصلاح مشکل برآمدیم.

رضایی افزود: 40 روز طول کشید تا با دفاتر پلیس + 10 ارتباط‌ها برقرار و خدمت رسانی انجام شود.

مدیر عامل سامانه هوشمند سوخت گفت: برای صدور کارت‌های سوخت هم اولویت بندی شد و به طور طبیعی اولویت با خودرو‌های نفت گاز عمومی و وسایل نقلیه عمومی همچون تاکسی‌ها بود.

رضایی گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت خدمات انتظامی با وارد کردن مشخصات خودروشان و یا مراجعه به پلیس + 10 و یا تماس با شماره 09627 برای برطرف شدن مشکلشان اقدام کنند.

 انتقاد‌ها درباره تاخیر در تحویل کارت‌های سوخت المثنی همچنان ادامه دارد و افرادی وجود دارند که بیش از 3 تا 5 ماه است که منتظر دریافت کارت سوختشان هستند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا