۲۱ روستای شهرستان کرمانشاه تا پایان سال‌جاری آبرسانی می‌شود

«علیرضا کاکاوند» روز چهارشنبه در گفت و گو با نخ نیوز ، اعتبار این پروژه آبرسانی را بیش از ۱۹ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سال گذشته شرکت آبفای استان بخشی از لوله‌گذاری و حفر چاه پروژه امام علی (ع) شهرستان کرمانشاه را به پایان رساند.

وی از انعقاد قرارداد با سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و بنیاد علوی برای تکمیل این پروژه خبر داد و اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه با پیشرفت ۳۰ درصدی شامل ساخت ۱۱ باب مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۶۰۰ متر مکعب، سه باب موتورخانه به ظرفیت ۸۵ مترمربع، سه ایستگاه پمپاژ و ۵۰ کیلومتر لوله گذاری است که تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.  

کاکاوند در پایان خاطرنشان ساخت: پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا هرچه زودتر با اتمام این پروژه اهالی روستاهای تحت پوشش مجتمع از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شوند و دستیابی به این مهم با همکاری و همراهی اهالی روستاها با رفع موانع و مشکلات اجتماعی پیشرو محقق خواهد شد.

مجتمع امام علی (ع) با ۲۱ روستای تحت پوشش، ۷۰۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در ۹۰ کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

این استان ۵۴۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.  

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا