عنوان خبر: اميدواريم خبر منطقه آزاد گناوه در دولت احمدي نژاد اعلام شود
(شاخه: اخبار خارجی)
شنبه 10 فروردين 1392 - 23:24:01
 فرماندار گناوه با بيان اينكه پيشنهاد تبديل شدن اين شهرستان به منطقه آزاد به دولت ارائه شده، گفت: اميدواريم در دولت احمدي نژاد پرونده اين ارتقا نهايي و خبر آن به اطلاع مردم برسد.

غلامعلی حبیبی منش در گفتگو با «خليج فارس» افزود: با نظر مثبت استاندار بوشهر، پيشنهاد منطقه آزاد گناوه از ماهها پيش نهايي شده و در اختيار هيات دولت قرار گرفته تا مراحل اداري آن طي شود.

حبيبي منش خاطرنشان كرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و پیشینه تجارت و فعالیت های بازرگانی شهرستان گناوه، موافقت با تبدیل این شهرستان به منطقه آزاد تجاری، رونق اقتصادی را بيشتر و مشكلات تجاري را تا حدود زيادي برطرف مي كند.

فرماندار گناوه افزود: جذابيت هاي كنوني بازار گناوه در كنار ساحل آن باعث شده اين شهرستان نقطه اي گردشگرپذير در كشور باشد كه مطمئنا با ارتقا به منطقه آزاد، جذابيت بيشتري براي سفر به اين شهرستان و خريد از آنجا ايجاد مي شود.

وي درباره اينكه پيش بيني شما براي اعلام موافقت دولت با منطقه آزاد گناوه چه زمان است؟ مي گويد: با توجه به پيگيري هاي استاني توسط مهندس حسنوند و نظر مثبت وزراي مربوطه، بسيار اميدواريم اين مهم در دولت احمدي نژاد به سرانجام رسيده و يا اينكه روال اداري آن در همين دولت طي شده و در ابتداي دولت آتي خبر آن به مردم اعلام شود.

گفتني است استاندار بوشهر چندي پيش نيز خبر داده بود پيشنهادتبديل شهرستان بوشهر به منطقه آزاد تجاري به دولت ارسال شده است.

حالا گناوه دومين شهرستان استان مي باشد كه پيگيري تبديلش به منطقه آزاد رسانه اي شده است. /خليج فارسنخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-901.html )