عنوان خبر: نشست بصیرتی در جزیره خارگ برگزار شد
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
دوشنبه 6 مهر 1394 - 08:09:37

نخ نیوز : به مناسبت هفته دفاع مقدس نشست بصیرتی سیاسی با حضور سردار جوانی و با شرکت نیروهای نظامی وانتظامی و بسیجیان در حسینیه سپاه ثارا... خارگ برگزار شدبه گزارش نخ نیوز%  دراین نشست بصیرتی که با حضور گسترده بسیجیان و نیروهای نظامی و انتظامی همراه بود، سردار دکتر یدا... جوانی مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: همراهی ملت با امام(ره) بزرگترین انقلاب دینی تاریخ بشر را رقم زد، انقلابی که با اصول اعتقادی خاص خود، رو به جلو و هدفمند است و به اعتقاد کارشناسان، هزاره سوم را تحت تاثیر قرار داده است، بنا براین، نظام برخاسته از مبانی اعتقادی ما، دشمنان خاص خود را خواهد داشت که واجب است این مبانی را حفظ کرد تا انقلاب بالنده و زنده بماند.

سردار جوانی با تاکید بر اینکه رهبرمعظم انقلاب به دفاع مقدس عنایت خاص دارند و به دیدگاه ایشان <<این جنگ،گنج است>>  یادآورشد: ملت ما طی دوره هشت ساله جنگ تحمیلی، با خلق حماسه ها و کارهای محیرالعقول،  مقطع درخشانی به نام دفاع مقدس را در تاریخ انقلاب به وجود آوردند که بازشناسی فداکاریها و توفیقات دفاع مقدس برای نسل جوان،ضروری می باشد.

وی جهاد را از مختصات یک جامعه دینی و مسلمان  برشمرد و گفت: برابر آیات وروایات مسلمان،  همیشه لباس جهاد بر تن دارد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: بعد از انقلاب با همراهی قدرتهای شیطانی دنیا، امریکا، شوروی و قدرتهای مرتجع منطقه، یک جبهه جهانی در برابر ایران شکل گرفت زیرا دریافتند که اگر این انقلاب در جهان پا بگیرد،  جنس حرفهایی از نوع دفاع از مظلوم، نه شرقی و نه غربی، معادلات دنیا را تغییر خواهد داد بنا براین دست به کار شده و صدام را همراه با عقبه ای به بزررگی دنیا به جنگ با ما وارد کردند .

دکتر جوانی در ادامه گفت: به فضل الهی و با رهبری امام امت، ما پیروز شدیم و این به دست نیامد مگر با اخلاص رزمندگان و نصرت خداوند متعال و چنین بود که امام راحل ما فرمودند:< خرمشهر را خدا آزاد کرد> و رهبرانقلاب نیز عامل آزادسازی خرمشهر را، اعتماد رزمندگان ما به نصرت الهی دانستند .

وی تاکید کرد: جبهه حق، همواره دشمنان خاص خود را دارد و دشمنان  اصلی ما سه جریان مسیحیت منحرف به رهبری امریکا یهودیت تحریف شده به سردمداری اسرائیل و جریانی که از ظرفیت های جهان اسلام علیه ما استفاده می کند به سرسپردگی  وهابیت وآل سعود می باشند .

سردار جوانی اظهار داشت: علیرغم دسیسه های فراوان دشمن علیه انقلاب، نه تنها ما شکست نخوردیم بلکه دانش روز دنیا را کسب کردیم، علوم هسته ای، بیولوژیک و هوا فضا را تسخیر نموده و اکنون، آنان قدرت ما را در سواحل مدیترانه،  خلیج عدن و دریای سرخ مشاهده می کنند و بیداری اسلامی  و قدرت روز افزون محور مقاومت را در برابر خود می بینند .

دکتر جوانی مذاکرات هسته ای را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب دانست و با تاکید بر اینکه از دیدگاه رهبری دشمن شناسی از ضروریات بصیرت است  تصریح کرد: مهمتر از برجام،  دوران پس از توافق است که آیا دشمن در صدد است در دیگر مسائل از جمله مساله مقاومت، حقوق بشر، آزادی و دیگر موضوعات ادعایی،  با ما به توافق برسد .

وی ادامه داد:  با مراجعه به تاریخ پر فراز و نشیب صدر اسلام، آن زمان که مسلمانان در اوج قدرت بودند، سپس دچار زوال گشتند در می یابیم: بی بصیرتی، در نتیجه خطا در تحلیل مسائل  و اشتباه محاسباتی علت اصلی اضمحلال قدرت مسلمانان می باشد .

دکتر جوانی گفت: مردم پشتوانه اصلی انقلاب هستند و نباید به تبع خواص و جریان های سیاسی دچار اشتباه محاسباتی شوند که  دشمن تمام سعی وکوشش خود را دراین زمینه به کار گرفته است .

دکتر جوانی گفت: خانم رایس، زمانی که وزیر امور خارجه امریکا بود اظهار داشت: < علت شکست ما در 27 سال گذشته دربرابر ایران، عدم ارتباط با این کشور بوده وما نیاز به باز مهندسی نقشه های خود در مقابل ایران داریم > پس از آن بود که در اندیشکده های امریکایی طرز مواجهه با ایران بررسی شده، لزوم تغییر رویکرد احساس می شود سپس اوباما با شعار تغییر بر سرکار می آید و در سخنانی اظهار می کند: < ما دست خود رابه سمت ایران دراز می کنیم به شرطی که آنها به سمت ما مشت پرتاب نزنند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه به اعتقاد امام راحل ما با امریکا رابطه و مذاکره ای نداریم، مگر این که دست از ظلم بردارد، ادامه داد: امریکا قبلا از طریق قطع رابطه و اینک از طریق برقراری رابطه می خواهد به نظام ضربه بزند و اساسا رابطه با دشمنی که قصدش از ارتباط ضربه زدن می باشد، یکی از خطاهای راهبردی است .

سردار جوانی بیان داشت: رهبری در سخنان خود درمجمع جهانی اهل بیت به نقشه  جدید دشمن اشاره کرده وتاکید نمودند دشمن از طریق توافق هسته ای در صدد نفوذ و ضربه زدن به انقلاب می باشد که ما راه نفوذ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را کاملا بسته ایم .

وی لزوم جریان شناسی سیاسی داخلی را یاد آور شد و گفت: پافشاری بر مبانی فکری امام ورهبری عامل اصلی به حرکت رو به جلو و فتح قله هاست .

دکتر جوانی اظهار داشت: بر مبنای گفته های خود دشمنان از دیگر وجوه امید واری آنان به تغییر در نظام این است که نیروهای انقابی پیر و فرتوت شده واز صحنه خارج شده اند و جمعیت جوان ایران  دیگر آن علایق و دلبستگی های انقلابی را نداشته و دلداده فناوری های پیشرفته و وسایل ارتباطی مدرن هستند و این می تواند به عنوان بستر تغییر مدنظر قرار گیرد .

سردار جوانی وجود جریان حزبی داخلی که غربگرا می باشد را از دیگر نقاط امید واری امریکا به تغییر در نظام بر شمرد و ادامه داد: به زعم دشمن اگر دراین اوضاع، امریکا با ایران ارتباط  داشته باشد، می تواند با یار گیری و تقویت جبهه طرفدار خود از طریق فرایند انتخابات، سیاسیون غربگرا را در مناصب کلیدی و تصمیم ساز وارد کند و از آن مهمتر با تغییر نظام ارزشگذاری در کشور،  غربگراها، انسان هایی متشخص و خواهان مصالح کشور و در مقابل انقلابیون متعهد،  افراطی و بر ضد مصالح مردم معرفی شوند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه طی سخنانی دیگر به سه دیدگاه داخلی در مورد برجام اشاره کرد: دیدگاهی که توافق را فتح بزرگ  می داند، نقطه مقابل آن، نظرگاهی که آن را ترکمانچای دیگر دانسته که هردو غیر واقعی و باطل هستند می دانند و دیدگاه سومی که این توافق را نوعی معامله در حال انجام می داند که ما باید نهایت هوشیاری و دقت خود را به خرج دهیم تا کمترین ضرر و بیشترین منفعت را در آن نصیب خود نماییم والبته این نظر واقع گراتر و عقلانی تر می باشد .

درپایان دکتر جوانی به سوالاتی در خصوص جنگ یمن، سوریه، بی مدیریتی آل سعود در حج خونین امسال و دیگر مسائل سیاسی پاسخ داد .
نخ نیوز | نفت خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-8588.html )