عنوان خبر: آمادگی میزبانی شرکت پایانه های نفتی ایران از کاروان راهیان نور
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
سه شنبه 29 اسفند 1391 - 02:41:17

موسوی گفت: بازدید عمومی به ویژه جوانان و نوجوانان از جزیره خارگ، موجب آشنایی بیشتر آنها با ارزش های دفاع مقدس، آرمان های شهدا و موجب تقویت و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواهد شد.نخ نیوز: مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با توجه به آغاز اعزام کاروان راهیان نور دریایی به جزیره خارگ گفت: دو هزار نفر تا ١٠ فروردین در قالب ١٠ کاروان از سراسر کشور، وارد جزیره خارگ خواهند شد.

سید پیروز موسوی در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: به طور متوسط روزانه ٢٠٠ نفر در قالب کاروان راهیان نور به جزیره خارگ اعزام می‌شوند و با رشادت ها و مقاومت های کارکنان صنعت نفت و مردم جزیره خارک در دوران دفاع مقدس که با جانفشانی های خود از تاسیسات محافظت کردند، آشنا می شوند.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام با رشادت از تمامیت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی پاسداری کردند، ادامه داد: کارکنان صنعت نفت در هشت سال دفاع مقدس با ایثار و جانفشانی خود، از اهداف انقلاب و آرمان‌های امام راحل (ره) پاسداری کرده و اجازه ندادند تحت هیچ شرایطی صادرات نفت کشور متوقف شود.

موسوی با اشاره به اهمیت اعزام کاروان راهیان نور دریایی به جزیره خارگ یادآور شد: بازدید عمومی به ویژه جوانان و نوجوانان از جزیره خارگ، موجب آشنایی بیشتر آنها با ارزش های دفاع مقدس، آرمان های شهدا و موجب تقویت و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: بیمارستان زیرزمینی خارگ که در سال های دفاع مقدس به منظور رسیدگی به مجروحین جنگی و مداوای بیماران ساخته شده بود؛ به یک نمایشگاه تبدیل شده است تا راهیان نور در سفر به جزیره خارگ از آن بازدید کنند.

موسوی افزود: برخی از کارکنان شرکت پایانه های نفتی ایران که در زمان جنگ تحمیلی از نزدیک شاهد بمباران تاسیسات و جانفشانی دلیرمردان برای حفاظت از صادرات نفت کشور بوده اند، به عنوان راوی، گوشه هایی از رشادت ها و ایثار آن روزها را برای کاروان های راهیان نور، روایت می کنند.نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-825.html )