عنوان خبر: از سوی اعضای هیات انتخاب؛ "تنهای تنهای تنها" و 9 فیلم دیگر کاندیدای نمایندگی ایران در اسکار شدند
(شاخه: اخبار جالب)
شنبه 29 شهريور 1393 - 13:49:20فیلم "تنهای تنهای تنها" ساخته کارگران بوشهری به همراه 9 فیلم دیگر نامزد نمایندگی سینمای ایران در اسکار شدند تا فیلم نهایی در روزهای آینده معرفی شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ جلسه انتخاب فیلم ایرانی برای معرفی به آکادمی اسکار با میزبانی بنیاد سینمایی فارابی و حضور نمایندگان سازمان سینمایی و خانه سینما برگزار شد.

اعضای هیئت انتخاب نماینده سینمای ایران در اسکار شامل: حبیب احمدزاده نویسنده و استادیار دانشگاه، امیر اسفندیاری معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی، احمد امینی کارگردان، آرش امینی مدیرکل حوزه ریاستی و امور بین الملل سازمان سینمایی، امین تارخ بازیگر و مدرس سینما، ایرج تقی پور تهیه کننده، پرویز شیخ طادی نویسنده و کارگردان، محمد باقر قهرمانی مدرس دانشگاه و مجید میرفخرایی مدیر هنری می باشند.

به نوشته مهر،کمیته انتخاب فیلم ایرانی پس از مرور قوانین و مقررات، بحث در خصوص رویکردهای ممکن برای انتخاب فیلم، بررسی فهرست رسمی ۵۸ فیلم به نمایش در آمده در ایران در یک سال گذشته و ارزیابی وضعیت بین المللی، عناوین حائز شرایط به فهرستی کوتاه شامل 10 فیلم رسیده است که عبارتند از:
آذر، شهدخت، پرویز و دیگران/ کارگردان بهروز افخمی
استرداد/ کارگردان علی غفاری
امروز/ کارگردان رضا میرکریمی
برف/ کارگردان مهدی رحمانی
تنهای تنهای تنها/ کارگردان احسان عبدی پور
چ / کارگردان ابراهیم حاتمی کیا
خسته نباشید/ کارگردان افشین هاشمی
خط ویژه/ کارگردان مصطفی کیانی
زندگی مشترک آقای محمودی و بانو/ کارگردان روح الله حجازی
سر به مهر/ کارگردان هادی مقدم دوست

قرار است این کمیته، پس از بررسی های تکمیلی جهت انتخاب نماینده ای شایسته برای کشورمان از جهات مختلف، نتایج بعدی را متعاقبا اعلام خواهد نمایند.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: تنهای تنهای تنها ساخته احسان عبدی پور در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر اگرچه به سیمرغ دست نیافت اما مورد تحسین منقتدان سینما قرار گرفت. داستان این فیلم دوستی پسری بوشهری و پسری روسی است که پدرش در نیروگاه اتمی اشتغال دارد و روند داستان را شکل می دهند.نخ نیوز | نفت خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-6971.html )