عنوان خبر: آمادگی استان بوشهر برای میزبانی از اردوی راهیان نور دریایی
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
دوشنبه 5 اسفند 1392 - 16:23:47

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه از آمادگی استان بوشهر برای میزبانی از اردوی راهیان نور دریایی خبر داد.


به گزارش نخ نيوز ، علی رزمجو ظهر امروز در نشست هماهنگی اردوی راهیان نور دریایی در جزیره خارگ گفت: ما آمادگی 100 درصدی برای میزبانی از زائرین سراسر کشور در راهیان نور دریایی بوشهر را داریم.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه بوشهر اظهار داشت: جزیره خارگ در عرصه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی تاثیر بسزایی در اقتدار نظام جمهوری اسلامی دارد.

رزمجو با بیان اینکه برگزاری اردوهای راهیان نور هدفمند است، گفت: ما درصدد هستیم که در این اردو افتخارات جزیره خارگ را که پیشینه‌ای از ایستادگی و سلحشوری رزمندگان اسلام دارد را برای مردم کشور و جهان تبیین کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما در برابر رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های خلق شده در جزیره خارگ تکلیف داریم، افزود: یکی از راهکارهای مهم و تاثیرگذار در جهت انتقال این ایثارگری همین اردوهای راهیان نور است که باید از این فرصت مهم نهایت بهره را برد.

وی تصریح کرد: ما در سالهای گذشته میزبان زائرین راهیان نور دریایی از استان‌های قم، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، یزد، بوشهر، کرمان، اصفهان و آذربایجان شرقی بودیم که همگی از اقشار تحصیل کرده دانشگاهی و حوزوی بودند.

حجت‌الاسلام موسی کمالی امام جمعه خارگ نیز راهیان نور را فرصت مناسبی برای انتقال ارزش‌های انقلاب و نظام به بلاد اسلامی و غیر اسلامی خواند و تاکید کرد: اگر ما در خصوص انتقال این ارزش‌ها کوتاهی کنیم قطعا شرمنده شهدا خواهیم شد.

علی قاسمی بخشدار خارگ نیز گفت: همه مسئولان رسالت سنگینی در جهت میزبانی از راهیان نور به عنوان یکی از تاثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی کشور دارند چراکه این اردوها نقش تعیین کننده‌ای در راستای مقاله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان خواهد داشت.

در این نشست بخشدار خارگ به عنوان رئیس ستاد اردوی راهیان نور در این جزیره معرفی و کمیته‌های مختلف اسکان، نمایشگاه، بهداشت و درمان، تبلیغات، ترابری، زیباسازی و انتظامات تشکیل و مسئولین آن مشخص شد.

راهیان نور دریایی جزیره خارگ از 25 اسفندماه جاری آغاز و تا 12 فروردین سال آتی ادامه می‌یابد.
نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-4818.html )