عنوان خبر: نخستین همایش تجلیل از مفاخر روحانیت استان بوشهر برگزار گردید.
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
چهارشنبه 22 آذر 1391 - 20:32:27

صبح امروز نخستین همایش تجلیل از مفاخر روحانیت استان بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.


نخ نیوز: صبح امروز نخستین همایش تجلیل از مفاخر روحانیت استان بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

در این همایش بیش از یک‌هزار نفر از جمله تعدادی از ائمه جمعه استان‌های همجوار دعوت شده و علاوه بر این مسئولان ارشد کشوری و لشکری استان بوشهر نیز حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه آیت‌الله مروی معاونت حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری، آیت‌الله نمازی عضو مجلس خبرگان، آیت‌الله برهان از علمای برجسته دلوار و آیت‌الله صفایی‌بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر سخنرانی کنند.

کمیته علمی همایش تجلیل از مفاخر روحانیت استان بوشهر در قم تشکیل و ساز و کارهای مختلف برای برگزاری باشکوه، این همایش را تدوین کردند و در مجموع 100 مقاله نیز در رشته‌های مختلف به دبیرخانه این همایش رسید.

به گفته دبیر کمیته علمی این همایش از این تعداد پنج مقاله برتر انتخاب شد که به صورت کنفرانس در همایش ارائه شد.

حسینی، دبیر کمیته علمی تجلیل از مفاخر روحانیت استان بوشهر با بیان اینکه 100 مقاله در فراخوان خاص و عام به دبیرخانه همایش رسید، گفت: در فراخوان خاص شش مقاله متناسب با نیاز جامعه و تاثیر روحانیت در شفافیت دین‌مداری داشتیم که سه مقاله از این تعداد برتر شدند.

وی همچنین اضافه کرد: در فراخوان عام نیز بیش از 70 مقاله به دبیرخانه رسید که از این تعداد دو مقاله برتر از حجت الاسلام کمالی، امام جمعه جزیره خارگ و جناب حسینی، انتخاب و در روز همایش به صورت کنفرانس ارائه شد.

حجت الاسلام کمالی بعنوان یکی از برگزیدگان این همایش، ضمن تشکر و قدردانی جهت برگزاری این مراسم، این حرکت را حرکت نوینی در راستای قدردانی از روحانیون، به ویژه بزرگان روحانیت دانستند.

حسینی با بیان اینکه در این همایش به دنبال تبیین جایگاه و رسالت تبلیغی روحانیت نسبت به مردم بودیم، خاطرنشان کرد: آثاری که بزرگان صاحب نام روحانی ثبت کردند برخواسته از نگاه محفلی و کتابخانه‌ای نبوده بلکه آثاری مبتنی بر نیاز جامعه بوده است.

دبیر کمیته اجرایی نیز با قدردانی از تمامی عوامل و دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این همایش گفت: بیش از یک‌هزار نفر مهمان به این همایش دعوت شدند که 60 درصد فضلا و محققان استانی و 40 درصد نیز بانوان هستند.

حجت‌الاسلام نعمت الله رکنی از مسئولان کتابخانه‌های آیت‌الله مرعشی نجفی، مجلس شورای اسلامی، اسناد ملی، خانواده شهدای روحانی، بیوت علما و فضلا و روحانیون استان و شهر مقدس قم در برگزاری این همایش قدردانی کرد.
نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-247.html )