عنوان خبر: تلاطم دریا و وزش باد شدید در استان بوشهر ادامه دارد
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 17:33:14

نخ نیوز : مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: طی روزهای آینده تلاطم دریا و وزش باد شدید در استان بوشهر ادامه دارد.


به گزارش نخ نیوز، نادر شفیع‌خدایی اظهار داشت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که وزش جریانات نسبتا شدید و شدید شمال غربی و در پی آن تلاطم دریا و در سواحل استان به تناوب تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.

وی اضافه کرد: انتظار می رود روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه آینده سرعت وزش باد در برخی ساعات افزایش قابل ملاحظه ای یابد و بر همین اساس طی این مدت گرد و خاک و کاهش دید نیز مورد انتظار است.

شفیع‌خدایی بیان کرد: همانند ۴۸ ساعت گذشته در سواحل جنوبی طی امروز و فردا در برخی ساعات شب و اوایل صبح به سبب عدم وزش باد قابل ملاحظه و افزایش رطوبت هوا پدیده مه و در پی آن کاهش دید افقی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف همراه با وزش باد و در برخی نقاط گرد و خاک و احتمال کاهش دید و در پاره ای از نقاط جنوبی استان طی شب تا اوایل صبح وقوع پدیده مه، کاهش دید و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: جهت وزش باد غالباً شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۶ و بر روی دریا گاهی تا ۷۰ کیلومتر در ساعت و در نواحی جنوبی استان متغیر با سرعت هشت تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ارتفاع موج دریا نیز در سواحل شمال و مرکز استان ۱۲۰ تا ۲۱۰ گاهی تا ۲۷۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی استان ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

شفیع‌خدایی گفت: فردا زمان مد اول دریا در بندر بوشهر ساعت سه و ۳۸ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت هشت و هفت دقیقه، مد دوم ساعت ۱۴ و شش دقیقه و جزر دوم در ساعت ۲۱ و ۲۴ دقیقه خواهد بود.




نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-12629.html )