عنوان خبر: عملیات اجرایی پایانه نفتی جاسک به زودی آغاز می شود
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
سه شنبه 25 ارديبهشت 1397 - 11:57:32

نخ نیوز : مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: با مشخص شدن سرمایه گذار احداث پایانه نفتی جاسک عملیات اجرایی این طرح تا سه ماه آینده آغاز می شود.


به گزارش نخ نیوز، سید پیروز موسوی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از پایانه صادراتی نفتی خارگ در اسکله تی افزود: با احداث پروژه یاد شده ظرفیت ذخیره سازی 10 میلیون بشکه نفت خام در دریای عمان فراهم می شود.

وی ادامه داد: شرکت پایانه های نفتی خارگ آخرین حلقه از زنجیره تولید درحوزه انرژی و متولی صادرات بیش از 95 درصد نفت خام کشور و 100 درصد میعانات گازی است.

موسوی عنوان کرد: با توجه به ساماندهی مناسب تاسیسات و زیربناهای لازم در این حوزه صادرات در هر شرایطی در جزیره خارگ تداوم یافته است.

وی تاکید کرد: شرکت پایانه‌های نفتی خارگ در همه زمینه ها از جمله اسکله‌ها، مخازن، خطوط لوله جریانی (زیردریا و خشکی) زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده که این مهم در پایداری صادرات نفت در این جزیره نقش شایانی ایفا کرده است.

موسوی یادآور شد: با توجه به اینکه قیمت نفت به مرز 60 تا 65 دلار رسیده مشکلی در ارتباط با بودجه وجود ندارد.

وی ادامه داد: در ماه آوریل گذشته بیشترین رقم صادرات نفت خام و میعانات گازی به میزان 2 میلیون و 660 هزار بشکه از پایانه‌های خارگ و عسلویه تحقق یافت.

اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در سفر دو روزه خود از شب گذشته وارد جزیره خارگ شدند.

جزیره خارگ در 57 کیلومتری شمال غربی بوشهر و در دل آب های خلیج فارس قرار دارد و بیش از 90 درصد صادرات نفت کشور از این جزیره انجام می شود.
نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-12535.html )