عنوان خبر: کنترل صادرات نفت با کارت‌های الکترونیکی پایانه های نفتی ایران
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
شنبه 7 ارديبهشت 1392 - 13:20:49

مجموعه‌ کارت های الکترونیکی اندازه‌گیری نفت خام در پایانه‌های نفتی کشور که از سوی پژوهشگران داخلی طراحی و ساخته شد در هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی معرفی شد.

به گزارش نخ نیوز ، مدیر بازرگانی شرکت پایانه های نفتی ایران با اعلام این مطلب افزود: این دستگاه ورودی‌های مختلفی از سنسورهای دما، فشار، چگالی و مترینگ خط انتقال نفت را دریافت کرده و با توجه به مقادیر این پارامترها، مقدار نفت انتقالی را محاسبه و افزون بر نمایش آن با اتصال به سیستم مرکزی، گزارش لحظه‌ ای آن را ثبت می‌کند.

دهقان پور تصریح کرد: دستگاه الکترونیکی اندازه‌گیری نفت خام در پایانه‌های نفتی به سفارش شرکت پایانه‌های نفتی طراحی و ساخته شده که پیش از این از شرکت‌های خارجی تامین می‌شد.

وی یادآور شد: این دستگاه هم اکنون به صورت کامل در پایانه خارگ نصب شده و برنامه ریزی لازم برای نصب در سایر پایانه‌های نفتی نیز در حال انجام است.

دهقان پور گفت: تا کنون بیش از ٣٠ دستگاه الکترونیکی اندازه‌گیری نفت خام در پایانه‌های صادراتی نصب و راه‌اندازی شده است تا افزون بر کاستن از وابستگی به شرکت‌های خارجی، توانمندی داخلی را در ساخت تجهیزات الکترونیکی صنعت نفت ارتقا دهد
نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-1193.html )