عنوان خبر: طرح جامع شهری خارگ به سرانجام برسد
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
چهارشنبه 18 اسفند 1395 - 18:51:08

نخ نیوز : رئیس شورای اسلامی شهر خارگ گفت: انتظار داریم با تلاش و حمایت وزیر کشور، طرح جامع شهری خارگ تا پایان دولت یازدهم به سرانجام برسد.


به گزارش نخ نیوز، مهدی باقری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست مسئولان جزیره خارگ با وزیر کشور اظهار داشت: گام‌های بسیار مهمی در راستای توسعه جزیره خارگ در حوزه‌های مختلف برداشته شده است و دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به این جزیره داشته است.

وی با اشاره به اینکه اسناد مالکیت منازل مردم در جزیره خارگ به نام دولت و به نمایندگی وزارت نفت است، خاطرنشان کرد: این خواسته بحق مردم است که سند مالکیت داشته باشند؛ مردم از پیش از انقلاب اینجا ساکن هستند و امیدواریم این مسئله حل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با اشاره به اینکه خارگ تنها شهر ایران است که طرح جامع شهری ندارد، افزود: با تلاش و پیگیری استانار بوشهر این طرح انجام شده و به وزارت کشور ارسال شده است و انتظار داریم با تلاش و حمایت وزیر کشور، طرح جامع شهری خارگ تا پایان دولت یازدهم به سرانجام برسد.

وی به محدودیت اراضی در جزیره خارگ برای انجام اقدامات ساخت و ساز اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم در خارگ نیز بخشی از اراضی نظامی آزادسازی شود و در اختیار مردم برای ساخت و ساز قرار گیرد.

باقری بیان کرد: مردم جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس در کنار صنعت بودند و صحنه را خالی نکردند و نگذاشتند حتی یک روز صادرات نفت از این جزیره قطع شود و انتظار می‌رود که مسئولان نیز توجه لازم را به این مردم داشته باشند.

وی به ظرفیت خالی از سکنه جزیره خارگو در دو کیلومتری خارگ برای اسکان و همچنین توسعه گردشگری اشاره کرد و افزود: با توسعه طرح‌های گردشگری در این جزیره شاهد بهبود وضعیت اشتغال نیز خواهیم بود.
نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-11488.html )