عنوان خبر: راه‌اندازی پیشرفته‌ترین پایانه نفتی ایران
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
يكشنبه 1 ارديبهشت 1392 - 23:56:42

نخ نیوز: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره از راه‌اندازی پیشرفته‌ترین پایانه نفتی ایران در خرداد امسال، به‌کارگیری کامپوزیت در اورهال مخازن نفتی و راه‌اندازی کامل میدان هنگام در سال ۹۲ خبر داد.


به‌گزارش نخ نیوز به نقل از تسنیم، محمود زیرکچیان‌زاده در نشست خبری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به تشریح عملکرد سال گذشته این شرکت اشاره کرد و افزود: سال 91 سال سختی بود، اما با این حال توسعه و تنوع منابع مالی را در دستورکار قرار دادیم که با توجه به برنامه‌های اجراشده 10 منبع مالی جدید شناسایی شد.

وی با بیان این که از این تعداد 7 منبع مالی فعال شد، تصریح کرد: سال گذشته 2 میلیارد دلار برای طرحهای توسعه‌ای هزینه شد، ضمن آن که 4 میلیارد دلار هم قرارداد با شرکت‌های داخلی برای توسعه و تولید نفت امضا شد.

زیرکچیان‌زاده با یادآوری این که نفت فلات قاره بزرگ‌ترین ناوگان حفاری ایران را در اختیار دارد، گفت: از هشت محصول صادراتی نفت، 6 محصول توسط شرکت نفت فلات قاره تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره در خصوص دستاوردهای ساخت داخل در سال 91 نیز افزود: با وجود محدودیت‌های ناشی از تحریم، NGL سیری به‌عنوان کامل‌ترین مجتمع جمع‌آوری گاز همراه نفت راه‌اندازی شد.

زیرکچیان‌زاده با اشاره به برنامه‌های سال جاری گفت: امسال راه‌اندازی طرحهای مهر ماندگار، توسعه میدان رشادت، بهره‌برداری از پایانه نفتی خلیج فارس در منطقه بهرگان به‌عنوان پیشرفته‌ترین پایانه کشور، راه‌اندازی  ایستگاه تقویت فشار ابوذر و هندیجان و ورود مرحله به مرحله NGL خارک و راه‌اندازی آن در سال 93 از برنامه‌های سال 92 شرکت فلات قاره است.

وی با تأکید بر این که طرح جامع (MDP) جدید میدان هنگام امسال تهیه خواهد شد، اظهار کرد: در سال 92 لرزه‌نگاری سه‌بعدی 14 میدان به پایان می‌رسد، ضمن آنکه لرزه‌نگار 4بعدی میدان ابوذر با توجه به اخذ مجوز از سوی هیئت مدیره امسال انجام می‌شود.نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-1142.html )