عنوان خبر: شرایط جلوگیری از خام‌فروشی نفت خام در کشور ایجاد شود
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
چهارشنبه 1 دي 1395 - 19:00:42

نخ نیوز : رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به افزایش میزان صادرات نفت ایران در جزیره خارگ، گفت: باید شرایطی ایجاد شود که از خام فروشی فاصله بگیریم و فراورده‌های نفتی را بفروشیم.


به گزارش نخ نیوز، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر چهارشنبه در همایش تجلیل از دریانوردان نمونه فارغ التحصیل در جزیره خارگ اظهار داشت: برای بنده امروز روز شیرینی است، هر چه در خارگ دیدیم همه چیز در حال تکامل و توسعه بود.

 

وی اضافه کرد: من بارهای زیادی به جزیره خارگ آمدم ولی امروز با تمام بازدیدها متفاوت است، امروز جزیره خارگ سرحال و سر زنده است.

 

هاشمی رفسنجانی افزود: مخازن نفت خام را نه قبل از انقلاب و نه تا به حال اینگونه که الان بود ندیده بودم؛ خیلی خوشحال هستیم که صادرات نفت به این اندازه شده است.

 

رئیس مجمع تشخصی مصلحت نظام تصریح کرد: باید شرایطی ایجاد شود که از خام فروشی فاصله بگیریم و فراورده‌های نفتی را بفروشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌های وسیعی از ایرانیان در خارج از کشور است که آمادگی سرمایه‌گذاری در ایران اسلامی هستند.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایران اسلامی در حال جهانی شدن است اگر چه بعضی از این کلمه خوششان نمی‌آید.

 

وی ادامه داد: در مورد دانشگاه آزاد خارگ عرض می‌کنم ما موظف هستیم ملتمان را باسواد بار بیاوریم و قرآن می‌فرماید کسانی که به دانش مزین هستند و کسانی فاقد دانش هستند مساوی نیستند.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: موضوع دانشگاه آزاد اسلامی را با امام مطرح کردم و ایشان با دید والا و آینده پژوهشی پذیرفتند. در کارهایی که به دریا و کشتیرانی مربوط می‌شد به یک دانشگاه در یک منطقه نفتی نیاز داشتیم و تقریبا داریم با دانشگاه علوم دریایی خارگ مورد توجه دنیا قرار می‌گیریم.

 

وی گفت: نیروی دریانوردی در کشور توسط دانشگاه تامین شده است و امروز دانشگاه آزاد خارگ در صف دانشگاه‌هایی است مورد توجه دنیا است.
نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-11125.html )