عنوان خبر: بوشهر شرایط ایجاد منطقه آزاد را دارد/ ضعف‌ها باید برطرف شود
(شاخه: اخبار جزیره خارگ)
چهارشنبه 6 مرداد 1395 - 13:02:35

نخ نیوز : عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بوشهر شرایط ایجاد منطقه آزاد را دارد.


به گزارش نخ نیوز، عبدالحمید خدری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد جدید در دستور کار مجلس قرار گرفته است که بوشهر نیز یکی از این مناطق آزاد است که نمایندگان باید در مورد آنها تصمیم‌گیری کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ایجاد مناطق آزاد در سطح جهان تجربه موفقی بوده است و در کشورهایی همچون چین می‌بینیم که به رشد اقتصادی در این کشورها کمک کرده است.

وی بیان کرد: در ایران نیز مناطق آزاد از سال‌ها پیش فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که دارای ضعف‌هایی نیز هستند و باید تلاش شود که نقاط ضعف و چالش‌های مناطق آزاد کنونی در مناطق آزاد جدید رفع شود.

حجت‌الاسلام خدری به شرایط مناسب بوشهر برای ایجاد منطقه آزاد اشاره کرد و ادامه داد: شرایط کنونی سیاسی ایران و بازگشایی روابط خارجی فرصت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی است که باید از این فرصت با راه‌اندازی مناطق آزاد استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه شرایط پسابرجام امکان جذب سرمایه‌گذاران خارجی را فراهم ساخته است، خاطرنشان کرد: باید با راهکارهای جدید، از مشکلات مناطق آزاد قبلی دوری کنیم و بهترین استفاده را از این موقعیت ببریم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تقویت نظارت‌ها بر عملکرد مناطق آزاد تاکید کرد و افزود: با تقویت نظارت‌های دولتی و رفع چالش‌ها شاهد رشد و توسعه بالایی در مناطق آزاد خواهیم بود.
نخ نیوز | نفت خارگ | اخبار جزیره خارگ
( http://nakhnews.ir/newsF-10150.html )