مطالب مرتبط :

اميدواريم خبر منطقه آزاد گناوه در دولت احمدي نژاد اعلام شود
آیا جزیره خارگ هم منطقه آزاد می شود ؟
اکبر ترکان: بوشهر منطقه آزاد می شود
گزارش فیس بوکی دکتر سالاری از روند منطقه آزاد بوشهر
تجربه منطقه آزاد خرمشهر براي بوشهر
بوشهر بعد از تبدیل به منطقه آزاد این شکلی می شود! +تصاویر
تکلیف منطقه آزاد تجاری بوشهر مشخص شد
منطقه آزاد جاسک به عنوان پایانه نفت خام ایران در کنار خارک ایجاد می شود
منافع اقتصادی منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر
بوشهر شرایط ایجاد منطقه آزاد را دارد/ ضعف‌ها باید برطرف شود


هاشم @ دوشنبه 25 شهريور 1392 - 02:56:45

ضمن سپاس ار مطرح کردن این موضوع. اولا اگر می بینید که این مطلب همچنان بدون نظر باقی مانده معنایش این نیست که کسی این را نخوانده یا ندیده. بلکه من فکر می کنم خیلی از شهروندان خوب خارگ، ترجیح داده اند به خاطر برخی مسائل در این باره صحبت نکنند. و سکوت کنند. یا شاید هم عادت کرده ایم به این سکوت. و انفعال را در پیش گرفته ایم. مردم خوب خارگ همه چیز می خواهند. حتی از بسیاری مشکلات جزیره رنج می برند و می نالند و گلایه دارند. اما هیچگاه برای رفع این مشکلات گامی برنداشته اند جز تک و توک نامه و طوماری بی حاصل. اگر کسی هم برخاسته باشد به دفاع و برای پیگیری مشکلات مردم از راه منطقی و نه تخریب و وندالیسم، همه از بام تشت بر سرش انداخته ایم و رسوایش کرده ایم و او را به هر نحو از خود رانده ایم.
اگر نظر با من باشد و تصمیم گیرنده باشم، خارگ را جزیره ای آزاد می نمودم که دست کم خروج و ورود آدمهایش آزاد باشد. بگذریم از منطقه آزاد تجاری. در جزیره ای که مردمش اجازه ورود و خروجشان دست خودشان نیست چه انتظاری است برای راه اندازی یک منطقه آزاد تجاری؟ پس من فکر می کنم ابتدا باید مشکل خارگ را از ریشه حل کرد. ابتدا مشکل اراضی و سندهای اراضی را حل کرد که این یعنی درگیر شدن با 60 سال صنعت نفت در ایران و این کار حضرت فیل است. بعد از این اگر سندها را حل کردیم، حالا باید کارت های تردد را حذف کنیم تا مردم به راحتی عبور و مرور کنند. البته خیلیها مطمئنا بحث امنیت نفت را مطرح خواهند کرد. من معتقدم نفت به اندازه مافی امنیتش تامین هست و از 20 هزار جمعیت جزیره بیش از 15 هزارش نیروهایی هستند که مسئول تامین امنیت نفت هستند. پس دیگر چه نیازی است به کارت های تردد؟
.....
پلنگ @ شنبه 30 شهريور 1392 - 10:57:31

درود بر هاشم جان. من فكر ميكنم مكاني را أزاد تجاري ميكنن كه از لحاظ اقتصادي سودي بر منطقه وكشور نداشته باشه بنا بر اين جزيره خارك با توجه به بزرگترين پايانه نفتي نميتونه يك منطقه ازاد باشه يعني توجيح اقتصادي نداره ،درسته كه بايد إياب وذهاب وكارت شرايط بهتري داشته باشه به نظر من شركتهاي نفتي بأيد إياب وذهاب مردم را با پرواز انجام دهند مثلا پرواز هر روزه از خارك به بوشهر
عنوان نظر
نام شما:
متن نظر:
عدد روبرو را وارد کنید

تاريخ / زمان

اوقات شرعیسفارش طراحی اپلیکیشنطراحی وب سایت